Sociální sítě

Ostatní sporty

Už je to nafouknuté dost. Tour stáhla žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád


Představitelé Tour de France stáhli žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád cyklistů v sobotní úvodní etapě slavného závodu. Informaci agentuře Reuters potvrdili organizátoři Tour. Nepozorná divačka, která byla od středy ve vazbě na policejní stanici v Landerneau, čelila obvinění z úmyslného obecného ohrožení.

„Stahujeme naši žalobu. Tenhle příběh už je nafouknutý až dost, chceme ale znovu připomenout všem, že při závodech platí bezpečnostní pravidla,“ řekl šéf Tour Christian Prudhomme. „Pokud přijedete na Tour, hlídejte své děti, své mazlíčky a nepřecházejte neopatrně silnici. A především – respektujte jezdce. Oni jsou ti, kteří si zaslouží být živě v televizi,“ dodal.

Třicetiletá Francouzka při závodu neopatrně vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem, když se s ním točila za projíždějící televizní kamerou. Do trčícího kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour hned první den vzdát.

Z místa nehody žena odešla a nebyla k nalezení. Podle AFP se ale ve středu sama bretaňské policii přihlásila.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty