Sociální sítě

Motorismus

Úvodní závod plochodrážní GP v Praze vyhrál Polák Janowski, Kvěch byl třináctý


Úvodní závod plochodrážního seriálu Grand Prix v Praze vyhrál Polák Maciej Janowski. Na divokou kartu startující český jezdec Jan Kvěch byl se čtyřmi body třináctý. Do závodu zasáhl z pozice náhradníka v jedné jízdě i Daniel Klíma a připsal si bod.

Překvapivě už v semifinále skončil závod pro Bartosze Zmarzlika. Šestadvacetiletý polský jezdec, který obhajuje titul světového šampiona a může letos završit zlatý hattrick, opanoval loni na břevnovském oválu stadionu Markéta oba závody. Tentokrát však vyhrál z pěti základních rozjížděk jedinou a v boji o finále zůstal za dvěma postupovými pozicemi.

Ve finálové jízdě neudržel nervy na uzdě Švéd Fredrik Lindgren a poté, co najel do pásky, byl vyloučen. Janowski se nakonec dokázal prodrat před nejlepšího plochodrážníka základní části Emila Sajfutdinova z Ruska. Třetí skončil Brit Tai Woffinden, trojnásobný světový šampion z let 2013, 2015 a 2018.

Janowski slavil v české metropoli vůbec poprvé v kariéře. „Posledních pár let se mi tady moc nedařilo, ale dneska jsem se cítil opravdu velmi dobře. Skvělou práci odvedl můj tým, měl jsem výborně nastavenou motorku a jsem rád, že to takhle vyšlo. Moc jsem si ten dnešní večer užil,“ uvedl Janowski.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus