Sociální sítě

Hokej

Třinec vyhrál v Lize mistrů nad Slovanem Bratislava a má první výhru

Třinečtí hokejisté porazili v Lize mistrů na svém ledě Slovan Bratislava 3:0 a připsali si ve skupině F po čtyřech prohrách první výhru. Utkání dvou týmů, které byly před zápasem bez bodu a bez šance na postup do play off, rozhodly branky Davida Kofroně, Ondřeje Kovařčíka a Romana Szturce. Čisté konto udržel David Kacetl.

Český mistr prohrál v předchozích zápasech s Fribourgem (2:6, 3:4) a Leksandem (2:3, 1:3). Oceláři tak dali příležitost hráčům ze svého partnerského klubu a z prvoligového Frýdku-Místku si „vytáhli“ jednoho obránce a šest útočníků. Slovan nastoupil kromě dvou zraněných v plné síle a v šestnácté minutě měl blízko k prvnímu gólu. Střelu Harrise ale zastavila v přesilové hře tyč.

Skóre se měnilo na začátku druhé třetiny, když Kofroň tečoval nahození Jaroměřského od modré čáry. Třinci vyšel i začátek třetí třetiny. Souhru bratrů Kovařčíkových, kteří vedli elitní řadu, zakončoval Ondřej po pasu Michala do prázdné branky. Domácí ještě využili v 50. minutě svou jedinou přesilovou hru. Trefil se z levého kruhu Szturc, který je ve Frýdku-Místku s pěti góly nejlepším střelcem týmu. Na druhé straně pokryl Kacetl všech 27 střel.

Oba týmy se střetnou ve svém posledním utkání letošního ročníku Ligy mistrů příští středu v Bratislavě.

Hokejová Liga mistrů – skupina F:

HC Oceláři Třinec – Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Kofroň (Jaroměřský), 41. O. Kovařčík (M. Kovařčík, M. Roman), 50. Szturc (Adámek, Martynek). Rozhodčí: Kika, Šír – Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 1977.

Sestava Třince: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský, Michálek, Zahradníček, Matyáš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Roman – Dravecký, Matěj, Daňo – Kofroň, Szturz, Christov – Ramik, Peterek, Martynek. Trenér: Varaďa.