Sociální sítě

Ostatní sporty

„Těžko hledám slova.“ Golfista Mickelson je v 50 letech nejstarším vítězem majoru

Americký golfista Phil Mickelson vyhrál podruhé v kariéře turnaj PGA Championship a v padesáti letech se stal nejstarším vítězem majoru. Na obtížném hřišti Ocean Course na Kiawah Island měl po čtyřech dnech šest ran pod par.

„Těžko hledám slova, jak popsat pocity nadšení a naplnění v okamžiku, kdy jen málo lidí věřilo, že bych něco tak velkého ještě mohl dokázat. Tenhle moment budu oslavovat celý život,“ řekl Mickelson po překonání krajana Juliuse Borose, který v 48 letech ovládl také PGA Championship.

Za Mickelsonem skončili o dvě rány zpět na děleném druhém místě jeho krajan Brooks Koepka a Jihoafričan Louis Oosthuizen. Pod par se celkově dostalo jen šestnáct hráčů.

Na PGA Championship se Mickelson radoval z výhry i v roce 2005 a celkově získal šestý titul kategorie major. Na americkém okruhu PGA má nyní už 45 triumfů.