Sociální sítě

Motorismus

Salač vyvázl z drsného pádu z Austinu bez vážných zranění, chystá se na další závody


Motocyklový závodník Filip Salač neutrpěl při pádu v nedělní Velké ceně Ameriky vážné zranění a doufá, že bude připraven na další Grand Prix.

Český jezdec to uvedl na sociálních sítích týmu CarXpert Prüstel GP. Závod Moto3 v texaském Austinu musel být po nehodě českého jezdce zastaven.

Salače motorka v 7. kole při výjezdu z levotočivé jedenácté zatáčky doslova katapultovala ze sedla. Český závodník přepadl přes motorku a po tvrdém dopadu se mu vysvlékla rukavice. Několik minut byl ošetřován přímo na trati, poté opustil okruh na nosítkách a zamířil do lékařského centra. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

„V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat,“ popsal Salač nehodu na sociálních sítích své stáje.

„Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu,“ dodal jediný stálý český účastník mistrovství světa. Na okruhu Marca Simoncelliho se pojede za tři týdny.

Salačovi se před pádem v Austinu dařilo, vyhrál páteční tréninky a kvalifikoval se ze sedmého místa. V době nehody se pohyboval na začátku druhé desítky. Po třetím nedokončeném závodě za sebou je mladoboleslavský rodák, jenž se příští rok přesune do vyšší kategorie Moto2, na sedmnácté pozici průběžného pořadí MS.

Nedělní závod Moto3 byl zhruba půl hodiny po Salačově pádu restartován. Po hromadné nehodě tří jezdců byl ale znovu zastaven a poté definitivně ukončen. Premiérové vítězství slavil španělský nováček Izan Guevara.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus