Sociální sítě

Motorismus

Salač skončil po pádu v Austinu v péči lékařů. Závod plný zmatků byl dvakrát přerušen


Filip Salač nedokončil závod Moto3 v rámci Velké ceny Ameriky silničních motocyklů. Český závodník spadl a kvůli jeho ošetřování byl podnik nejslabší kubatury přerušen.

Po startu ze sedmého místa Salač mírně ztratil a dokonce vypadl z první desítky. V Austinu však nenastala kvůli ranní výměně zničeného motoru za starší kus  tradiční cesta výsledkovou listinu vzhůru, naopak český jezdec klesl až na 15. příčku.

Definitivní konec nadějí přišel 11 kol před koncem původně plánované délky Velké ceny kdy jezdec týmu CarXpert PrüstelGP spadl. Protože zůstal ležet na trati, byl závod přerušen. I když byl pak transportován na nosítkách, Salač zůstal při vědomí. Poté byl vrtulníkem převezen do nemocnice na další vyšetření.

Po restartu – samozřejmě už bez českého zástupce – došlo v druhém kole zkrácené jízdy k hromadnému pádu a znovu byla vyvěšena červená vlajka. Účastníci tohoto karambolu vstali a bez viditelných zranění se vrátili do boxů.

Zmatky neskočily ani pak, nakonec platily výsledky po prvním přerušení Grand Prix. Vítězem se tak stal Španěl Izan Guevara, který tak oslavil první triumf v MS. Přitom ten samý jezdec ještě pár minut předtím málem rozkopal boxy, protože po restartu mu přestala jet motorka.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus