Sociální sítě

Motorismus

Rodinná tradice pokračuje. Mičánek na Zámeckém vrchu navázal na rychlého tátu


Jiří Mičánek mladší ve výkonném pohárovém Lamborghini navázal v závodech do vrchu v Náměšti nad Oslavou rodinnou tradici, kterou nastartoval jeho otec Jiří senior.

Při „vrchařské“ premiéře s mírně upraveným okruhovým Lamborghini obsadil Mičánek junior v konečném hodnocení 40. ročníku tradičního závodu Zámecký vrch celkově druhé místo. Porazil jej pouze „domácí“ Marek Rybníček s KTM X-Bow GTX.

„Myslím, že jsme ukázali, že se rozhodně nemáme za co stydět. Sáhnout si na druhé místo v konkurenci závodníků, pro které jsou vrchy hlavní disciplínou, na kterou jsou připraveni fyzicky i po technické stránce, je skvělý výsledek,“ komentoval svůj výkon Mičánek.

Připustil, že jízda mezi stromy a domy se od závodění na uzavřeném okruhu výrazně liší. „Je to úplně jiná zkušenost z pohledu techniky i jezdce. Oproti okruhům, kde má člověk únikové zóny a jistotu dokonalého povrchu jsou vrchy mnohem větší adrenalin. Tím víc mě těší, že jsme i v této disciplíně, která pro nás není běžná, obstáli,“ sdělil brněnský pilot.

Start v Náměšti nad Oslavou měl s sebou také příchuť rodinné tradice. V začátcích tohoto podniku totiž na této trati bojoval o vavříny jeho otec Jiří senior.

„Je vidět, že v Náměšti je ta tradice neuvěřitelně živá. Překvapilo mě, kolik lidí se na tátu ptalo. A když se za námi v sobotu stavil, lidé jej poznávali, fotili se s ním, chtěli s ním mluvit. O to větší radost mám, že jsme i skvělým výsledkem navázali na rodinnou tradici, kterou naše jméno začalo na této trati psát před desítkami let,“ dodal hrdý syn.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus