Sociální sítě

Motorismus

Rallye Dakar ovládl na motocyklu Brit Sunderland, nejlepším Čechem je Brabec


Britský motocyklista Sam Sunderland vyhrál podruhé v kariéře Rallye Dakar. Dnešní závěrečnou 12. etapu ovládl Pablo Quintanilla z Chile, který skončil celkově druhý. O nejlepší český dílčí výsledek se postaral patnáctým časem Martin Michek, ale po čtvrteční více než čtyřhodinové ztrátě se umístí ve čtvrté desítce konečného pořadí. Nejlepším Čechem v kategorii je tak třiadvacátý Jan Brabec.

Sunderland letošním triumfem navázal na vítězství z roku 2017, loni byl celkově třetí. Tovární jezdec Gas-Gas se v popředí výsledkové listiny držel od začátku rallye. Přestože vyhrál jen jednu etapu, ve vedení byl včetně dneška po osmi z nich.

V závěrečné 164 km dlouhé rychlostní zkoušce byl Sunderland až devátý s odstupem 3:25 minuty na Quintanillu, vítězství ve 44. ročníku slavné soutěže ale jistě uhájil. Třetí místo obsadil Mathias Walkner z Rakouska.

Michek až do čtvrtka bojoval o umístění ve druhé desítce, poškozený ráfek na předním kole a několikahodinová ztráta jej ale vyřadila ze hry o solidní výsledek. Dnes byl o 6:17 minuty pomalejší než Quintanilla.

Brabec zajel 34. čas a zůstal třiadvacátý. Milan Engel v závěru udržel celkově druhé místo v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus