Sociální sítě

Motorismus

Michkovi na Rallye Dakar bouchl airbag ve vestě, Prokop se drží v nejlepší desítce


Pátá etapa Rallye Dakar nabídla smyčku se startem a cílem v hlavním saúdskoarabském městě. Na cestě kolem Rijádu bylo celkem 346 měřených kilometrů.

Motocyklista Martin Michek pokračuje ve stabilních výkonech. Ve čtvrtek si připsal desáté místo v etapě. Jezdec týmu Orion-Moto Racing Group ztratil na vítězného Tobyho Price z Austrálie 11:21 minuty. Druhý v etapě skončil dnes už bývalý jezdec MotoGP Danilo Petrucci, který jede svůj první Dakar.

Martin Prokop ve Fordu je v hodnocení automobilů celkově devátý. Stačil mu k tomu čtvrteční 18. nejrychlejší čas. V čele je stále Násir Attíja z Kataru v Toyotě o 35 minut před Francouzem Sébastienem Loebem.

Mezi motorkáři si celkově vedení Brit Sam Sunderland na stroji Gas Gas s náskokem dvě a půl minuty na Matthiase Walknera s KTM. Michek na stroji stejné značky je už v top 20, posunul se na devatenáctou příčku.

„Dnešní etapa byla dost tvrdá, bylo tady úplně všechno, co Dakar nabízí. Na cestách byly kameny, jeli jsme po tvrdších pistách, ale nechyběly také technické pasáže,“ prohlásil v cíli český jezdec.

Na trati ho potkal nečekaný problém. „Dneska mi ještě bouchl airbag v mé vestě. Nebylo to pádem, ale tlakem při přetížení. Překonával jsem dunu, která byla hodně příkrá a po výjezdu z ní to bouchlo. Jede se tak rychle, že máme takové přetížení, po kterém vesta exploduje,“ vysvětlil.

Etapu kolem hlavního města Saúdské Arábie mezi řidiči automobilů vyhrál Henk Lategan v Toyotě, Prokop za ním zaostal o 15:28 minuty.

Jihoafrický automobilový závodník Giniel de Villiers, který byl v pořadí před Prokopem, dostal letos už druhý trest za kolizi s motorkářem. Pilot Toyoty inkasoval po pětitunovém trestu za předchozí incident výraznou penalizaci v podobě pěti hodin. De Villiers tak ztratil šanci bojovat o svůj premiérový dakarský titul.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus