Sociální sítě

Hokej

Král povede český hokej i nadále. Vedení svazu mu i po kauze StB vyslovilo důvěru


Výkonný výbor hokejového svazu na dnešním mimořádném jednání podle očekávání vyslovil důvěru prezidentovi Tomáši Královi, přestože v minulého režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB. Král však během jednání oznámil, že sám skončí ve funkci na hodnotící konferenci v červnu příštího roku.

Král nechal deset členů výboru hlasovat o svém setrvání v čele svazu poté, co deník Sport před týdnem informoval o jeho minulosti. „Jeden člen byl pro, aby Tomáš Král ve funkci skončil, devět bylo proti,“ řekl na tiskové konferenci Miroslav Faměra, který byl přizvaný na jednání jako nezávislý právní expert.

Mimo členů výkonného výboru se jednání zúčastnila i Jana Obermajerová, generální ředitelka společnosti BPA, která je marketingovým partnerem extraligy i českého hokeje. Informovala členy výboru o postoji partnerů, kteří vyjádřili Královi jednoznačnou podporu, aby ve funkci zůstal.

Sedmapadesátiletý právník, který je v čele hokejového svazu od roku 2008, na pondělní tiskové konferenci přiznal, že s kontrarozvědkou během vojenské služby spolupracoval. Ale rezignovat kvůli tomu odmítl.

Připravujeme podrobnostiZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej