Sociální sítě

Motorismus

Königa čeká velké finále sezony, v Indonésii bude debutovat v MS superbiků


Motocyklový jezdec Oliver König se o víkendu poprvé v kariéře představí v závodě mistrovství světa superbiků. Talentovaný český reprezentant nastoupí v barvách týmu Pedercini Racing do posledního závodu seriálu, který se uskuteční v Indonésii.

„Je to pro mě obrovský krok. Získám velmi cenné zkušenosti, za které budu moc vděčný. Neuvěřitelně se těším, protože jízda na litrové motorce je úžasným zážitkem pro mě,“ uvedl König v tiskové zprávě.

König letos startoval v MS v kategorii supersport 300, získal 64 bodů a obsadil celkově 11. místo. Teď usedne na výrazně výkonnější motocykl.

„Obecně říkám, že Oliverovi velká motorka a superbike sedí. V minulých týdnech si byl zatrénovat na maďarském Pannoniaringu a s litrovým strojem tam byl jen půl vteřiny od traťového rekordu. Když jsem viděl data, nepochopil jsem. Jel fakt rychle,“ řekl Miloš Čihák, manažer týmu Movisio by Mie, za který český motocyklista letos jezdil.

Devatenáctiletý König si navíc letos již superbiky vyzkoušel. V Itálii odjel závod šampionátu Alpe Adria a obsadil třetí a čtvrté místo. Navíc sváděl vyrovnané boje je zkušeným Australanem Anthonym Westem, který má na kontě starty v MS všech kategorií. Přímo v Cremoně vše sledoval i šéf týmu, za který v Indonésii pojede, Lucia Pedercini.

„Oliverovy výkony na něj udělaly velký dojem, dostali jsme nabídku se zúčastnit posledního závodu sezony. Jeho filozofie je totiž taková, že dává prostor mladým jezdcům. Celé se to upeklo velmi rychle, byli jsme ve správný čas na správném místě. Domluva byla věcná a jednoduchá,“ řekl Čihák.

Žádné velké cíle pro premiérový start mezi elitou si König nedává. „Jedu proti nejlepším na světě, důležité je si pohlídat zbytečné nováčkovské chyby. Zatím cítím spíše nervozitu, také trochu z toho, že má prý podle předpovědí pršet. Ale jakmile sednu na motorku a rozjedu se, rozzáří se mi oči,“ uvedl König.

„V pátek dostaneme naloženo asi kolem pěti vteřin, v sobotu čtyři, a když to v neděli stáhneme na 3,5 vteřiny, tak budeme házet klobouky do vzduchu a všichni mu budou gratulovat,“ doplnil Čihák.

Český jezdec bude u napínavého závěru sezony, ve kterém se rozhodne o titulu. Dosavadním lídrem šampionátu je Turek Toprak Razgatlioglu, který vede před obhájcem titulu Jonathanem Reaou o 30 bodů. Jenže ve hře bude ještě 62 bodů.

„Nejvíce obdivuji Topraka. To, co umí s motorkou na trati a mimo ní, je neuvěřitelné. Má stroj hodně pod kontrolou, je na úplně jiném levelu než ostatní,“ prozradil König svého favorita v boji o titul šampiona superbiků.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus