Sociální sítě

Motorismus

Ježek při přípravě na 24 hodin Le Mans vyměnil motorku za kolo, teď už myslí jen na závod


Motocyklový závodník Ondřej Ježek startuje sezonu ve velkém stylu, účastí ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Před závody piloval fyzičku také v jedné stopě, ale bez pomoci motoru.

Na startovní listině nedávného závodu Českého poháru horských kol cross country v Brně se objevilo jedno jméno známé spíš z nedalekého Masarykova okruhu. 32letý Ježek si na prudkých sjezdech strmými kamenitými úvozy testoval fyzičku jen pár dní před startem na slavném Le Mans.

„Pro mě je horské kolo ideální domácí příprava na motorku. Potrénoval jsem fyzičku i techniku, načerpal zážitky. Z tratě jsem měl docela respekt, protože její náročnost je rok od roku vyšší,“ vysvětlil jezdec se zkušenostmi z MS superbiků.

Jen pro upřesnění, motocyklisté závodí na kratší uzavřené variantě nazývané Bugatti, zatímco piloti sportovních vozů se doslova vrhnou do ulic, protože velká část Circuit de la Sarthre je vytyčena po běžných komunikacích. Tento rozdíl ale nic neumenšuje na odvaze a fyzickém vypětí, které motorkáři na západě Francie musí předvést.

Pro Ježka to bude od sobotní dvanácté hodiny dvojnásobná výzva, protože pro úvodní podnik MS ve vytrvalostních závodech motocyklů (FIM EWC) vyměnil svoji Ducati za zelenou Kawasaki.

Jezdec stáje ERC Endurance Ducati totiž zaskakuje u stáje Team Bolliger Switzerland za zraněného jezdce. Spolupráci s „Bolligery“ si vyzkoušel už loni v Estorilu, takže nejde do neznámého prostředí.

„Na vytrvalostních závodech mě baví, že roli hraje i taktika a jejich průběh může ovlivňovat spousta okolností. Nikdy není předem jasné, jaké bude pořadí v cíli. Bojujeme až do úplného konce,“ sdělil Ježek.

Do podniku konaného pod názvem 24 Heures Motos odstartuje jeho trio z 19. místa na startovním roštu. Český závodník to ale nebere jako tragédii.

„Ve čtvrtek jsme měli problémy s palivovým čerpadlem. Vyřešili jsme ho v nočním tréninku a v páteční druhé kvalifikaci jsme se posunuli na 19. příčku. Každopádně ve čtyřiadvacetihodinovce není kvalifikace úplně podstatná. Zajíce budeme počítat až v neděli ve 12 hodin. Od startu bude hodně důležité udržovat slušné, rychlé a vyrovnané tempo,“ dodal Ježek po pátečním boji o místo na startovním roštu, který vyhrál tým YART v sestavě s jeho krajanem Karlem Hanikou.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus