Sociální sítě

Ostatní sporty

Infarktový zápas. Češi předvedli nevídaný kolaps, přesto mají dál šanci na olympiádu

Čeští basketbalisté porazili v semifinále kvalifikace OH Kanadu 103:101 po prodloužení a v boji o Tokio je čeká v noci na pondělí Turecko, či Řecko.

Češi od začátku zápasu vedli, v základní hrací době ani jednou neztráceli. Ještě 44 vteřin před koncem čtvrtého dějství vedli o devět bodů 94:85, jenže nevídaným kolapsem o náskok přišli.

Šokovaní Češi pak nezvládli ani úvod prodloužení, prohrávali 94:99, ovšem pak to byli oni, kdo naopak zachránil ztracený duel. Vyrovnali a největší hvězda týmu Tomáš Satoranský těžkou střelou 1,8 vteřiny před koncem rozhodl.

Výhru výběru kouče Ronena Ginzburga řídil 31 body Blake Schilb, double double předvedl díky 14 bodů a 19 doskokům Ondřej Balvín.