Sociální sítě

Hokej

Drtivý hit na závěr duelu ve Winnipegu, střelce Canadiens museli odvézt na nosítkách

Hokejisté Montrealu vyhráli na ledě Winnipegu 5:3 a v sérii druhého kola play off NHL se ujali vedení 1:0 na zápasy. Vítězný gól Canadiens vstřelil Brendan Gallagher, první hvězdou zápasu byl stejně jako ve dvou předchozích zápasech Montrealu zvolen brankář Carey Price. Střelce posledního gólu Jakea Evanse museli po tvrdém zákroku Marka Scheifeleho odnést na nosítkách.

Takto sestřelil Mark Scheifele Jakea Evanse | Video: AP

Hráči Jets v pátém zápase letošních vyřazovacích bojů poprvé narazili. Po čtyřech výhrách v sérii s Edmontonem nestačili v prvním utkání na Montreal, kterému podlehli 3:5. Habs si přenesli formu ze závěru série s Torontem a vyhráli počtvrté za sebou. Základ k vítězství položili již v první třetině, kterou ovládli 3:1.

Ráz zápasu určilo prvních šest minut, ve kterých se hráči Montrealu vstřelili dvě branky. Skóre ve 4. minutě otevřel Jesperi Kotkaniemi a na rozdíl dvou branek zvýšil po necelých dvou minutách Eric Staal. Winnipeg v dalším průběhu dotahoval, náskok Canadiens ale odolával celý zápas.

V 50. minutě snížil Derek Forbort na 2:3, naděje Jets na zvrat ale trvala pouhé dvě minuty, po kterých vrátil Montrealu dvougólové vedení Gallagher. Na další snížení Kylea Connora zareagoval trefou do prázdné branky Jake Evans a uzavřel na konečných 5:3.

Poslední branka zápasu se ale neobešla bez kontroverze, neboť skórujícího Evanse bezprostředně po zasunutí kotouče do branky tvrdě sestřelil Mark Scheifele.

Evans nakonec z ledu musel být odvezen na nosítkách, ale podle zpráv ze zámoří už je po nezbytných lékařských prohlídkách s týmem zpátky na hotelu a relativně v pořádku.

2. kolo play off NHL:

Severní divize – 1. zápas:

Winnipeg – Montreal 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Branky: 12. Lowry, 50. Forbort, 59. Connor – 4. Kotkaniemi, 6. E. Staal, 18. Suzuki, 52. Gallagher, 59. Evans. Střely na branku: 30:33. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Chiarot (oba Montreal, 3. Morrissey (Winnipeg).

Západní divize – 2. zápas:

Colorado – Vegas 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 4. Saad, 18. Jost, 63. Rantanen – 10. Martinez, 31. R. Smith. Střely na branku: 25:41. Diváci: 10.491 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Rantanen, 3. Makar (všichni Colorado). Stav série 2:0.