Sociální sítě

Hokej

Bratislavští Capitals po dvou tragických úmrtích nedohrají sezonu


Po tragických událostech a úmrtí dvou svých členů nedohrají hokejisté Bratislavy Capitals sezonu. Klub požádal vedení rakouské soutěže ICE Hockey League, v níž působí i Znojmo, o přerušení účasti v dalších zápasech.

V minulém týdnu se Capitals museli vypořádat se ztrátou útočníka Borise Sádeckého, jemuž selhalo srdce při zápase, i generálního ředitele Dušana Paška.

„Klub se rozhodl ligu v této sezoně nedohrát, ale z ligy se neodhlašuje. Budeme čekat na zpětnou vazbu ze strany vedení ligy,“ uvedli představitelé bratislavského klubu v prohlášení.

„Nyní našim hráčům děkujeme za jejich dosavadní úsilí a hokejová srdce, která nechávali na ledě při každém zápase. Věříme, že fanoušci pochopí toto rozhodnutí a podpoří nás v tomto nelehkém období,“ doplnili.

První šok přišel v pátek 29. října při zápase v Dornbirnu. Čtyřiadvacetiletý Sádecký na ledě zkolaboval a o pět dnů později zemřel. Dva dny nato byl v Bratislavě nalezen mrtev bývalý hokejista, generální ředitel a viceprezident klubu Pašek.

Capitals začali hrát soutěž IHL se sídlem v Rakousku v minulé sezoně. Vypadli tehdy ve čtvrtfinálové sérii s Bolzanem. V tomto ročníku odehráli 14 zápasů a byli v tabulce desátí ze 14 účastníků. Do loňského listopadu je tři měsíce vedl český kouč Rostislav Čada, poté jej nahradil Němec Peter Draisaitl.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej