Sociální sítě

Ostatní sporty

Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem skončili po dramatu v Ostravě druzí


Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli v dramatickém finále čtyřhvězdičkového turnaje v Ostravě s Nizozemci Alexanderem Brouwerem a Robertem Meeuwsenem 1:2 na sety a druhý titul na Světovém okruhu nezískali. Mezi ženami na ostravském písku triumfovaly Američanky Sarah Sponcilová s Kelly Claesovou.

Kvůli protikoronavirovým opatřením mohlo do hlediště jen tisíc diváků, kteří přesto vytvořili bouřlivou atmosféru.

Perušič se Schweinerem v Ostravě druhým místem vyrovnali svůj předloňský výsledek, tehdy rovněž ve třech setech nestačili na světové jedničky Anderse Mola a Christiana Söruma z Norska. Kromě březnového historického zlata z Dauhá má nejlepší český pár z elitního okruhu na kontě ještě tři druhá a jedno třetí místo.

Světoví šampioni z roku 2013 Brouwer s Meeuwsenem slaví na okruhu sedmý titul. Oba páry se představí i na olympijských hrách v Tokiu, kde budou Nizozemci obhajovat bronz z Ria.

Češi v úvodu především díky několika blokům Schweinera, který si jich připsal celkem deset, odskočili do vedení. Nizozemci sice pětibodovou šňůrou skóre otočili, ale po soupeřově oddechovém času začali chybovat a první set prohráli o osm bodů.

Na začátku druhé sady Perušič se Schweinerem několikrát pokazili příjem na střed, a přestože svými tradičními zbraněmi dokázali ztrátu zlikvidovat, Nizozemci se jim znovu vzdálili a duel vyrovnali.

V tie-breaku se Češi rychle oklepali a dostali se do vedení 10:6, ale Brouwer s Meeuwsenem díky pěti bodům v řadě průběh znovu otočili. V dramatické koncovce za stavu 14:13 při nizozemském mečbolu poslal Schweiner míč do autu.

„Je to hořkosladké, ale bohužel jsme v zápase udělali víc chyb, než jsme měli v plánu,“ řekl na kurtu Schweiner. „Na druhou stranu se stříbrem jsme spokojeni,“ dodal Perušič.

Sponcilová s Claesovou v Ostravě získaly druhý triumf na Světovém okruhu za sebou i celkově. Ve finále porazily Švýcarky Joanu Heidrichovou a Anouk Vergéovou-Dépréovou 21:18, 21:15 a navázaly na květnové vítězství ze Soči.

Deváté nasazené Američanky, které ve druhém utkání ve skupině proti Markétě Nausch Slukové s Barborou Hermannovou odvrátily dva mečboly a zvítězily 2:1, ve finále ani jednou neprohrávaly a po většinu zápasu měly navrch. Celkovým primátem potvrdily kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty