Sociální sítě

Fotbal

Živě: Pardubice – Slavia. Utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy

Pohár Generali Česká Cup vyhráli hokejisté Třince. Po úvodní domácí výhře 3:0 Ocelářům k celkovému prvenství stačila remíza v odvetě v Pardubicích 3:3.

Dynamo sice vedlo po první třetině 2:0 díky gólům Jana Mandáta a Valentina Claireauxe, vysoké manko z úvodního souboje ale smazat nedokázalo. Ve druhé třetině naopak vyrovnali Martin Růžička a Milan Doudera. Juraj Mikuš do druhé přestávky ještě vykřesal pro Východočechy naději, ale Lukáš Jašek dal ve 48. minutě hostům prakticky jistotu.

Finále play off hokejového Poháru Generali České pojišťovny – odveta:

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:3 (2:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Mandát (Svačina, Kusý), 19. Claireaux (M. Kaut, J. Mikuš), 38. J. Mikuš (Mandát) – 30. Martin Růžička (M. Stránský, Gernát), 37. M. Doudera (M. Stránský, P. Vrána), 48. Jašek (F. Zadina, Gernát). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Diváci: 1920. Výsledek prvního zápasu: 0:3, celkovým vítězem poháru se stal Třinec.

Pardubice: Kantor – Nakládal, Vála, Holland, J. Mikuš, J. Kolář, Zacharčuk, Hrádek – Tybor, R. Kousal, M. Kaut – Svačina, Poulíček, Mandát – Kusý, Claireaux, Blümel – T. Zeman, Anděl, O. Machala. Trenér: Razým.

Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Jašek, Marcinko, F. Zadina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, M. Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenér: Varaďa.