Sociální sítě

Motorismus

Závody NASCAR se po 51 letech ušpinily, fanoušci se málem topili


Nákladní loď patřící íránským Revolučním gardám se stala terčem útoku v Rudém moři, informovala dnes televize Al-Arabíja s odkazem na své nejmenované zdroje. Podle nich se útok odehrál, když bylo plavidlo u břehů Eritreje. K zodpovědnosti za útok se nikdo nepřihlásil. Agentura Reuters doplnila, že íránské úřady incident zatím neokomentovaly. Íránská polostátní tisková agentura Tasnim později uvedla, že plavidlo poškodily magnetické miny.

„Plavidlo Írán Saviz je v posledních letech umístěno v Rudém moři, aby poskytovalo podporu íránským komandům vyslaným na komerčních lodích v rámci (protipirátských) doprovodných misí,“ uvedla agentura Tasnim.

Al-Arabíja v této souvislosti s odvoláním na dřívější informace izraelského vojenského analytika na svém webu napsala, že na íránské ropné tankery útočil v minulosti na různých místech Rudého moře v několika případech Izrael. Zmiňuje rovněž americký list The Wall Street Journal, který nedávno napsal, že Izrael v posledních letech zaútočil na nejméně 12 lodí, které patřily Íránu nebo vezly jeho náklad. Většina z nich směřovala s ropou do Sýrie.

Al-Arabíja zároveň uvedla, že také Írán čelí obviněním z útoků na plavidla v této oblasti. Připomněla například únorovou explozi na izraelské nákladní lodi a prohlášení izraelského ministra obrany Bennyho Gance, podle něhož stál za výbuchem Írán, což Teherán tehdy odmítl. V létě 2019 americká armáda obvinila Írán z explozí na dvou ropných tankerech u strategicky důležitého Hormuzského průlivu.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus