Sociální sítě

Hokej

Zacha vzteky rozmlátil hokejku, Ďáblům pomohl k výhře alespoň asistencí

Hokejový útočník Pavel Zacha se podílel v nedělním utkání NHL jednou přihrávkou na výhře New Jersey 5:3 v Buffalu. Český útočník nasbíral v posledních pěti zápasech všechny své body v této sezoně (2+2).

Zacha se mohl zapsat i mezi střelce. Za stavu 2:0 ale ve 33. minutě minul zcela prázdnou branku a ve frustraci poté rozmlátil hokejku.

Zachova megašance a reakce:

Buffalo v dalším průběhu vyrovnalo na 2:2 a 3:3. Zápas rozhodl v 51. minutě svou druhou trefou v zápase Michael McLeod. V posledních vteřinách Zacha posunul puk Milesi Woodovi, který střelou přes celé hřiště zpečetil gólem do prázdné branky výhru New Jersey.

Filip Hronek asistoval u jedné branky Detroitu, který doma podlehl Floridě 2:3.  Detroit se ujal brzy vedení, ale Florida ve druhé třetině otočila a ve 49. minutě odskočila na 3:1.

Hronek, který byl s 24 minutami nejvytíženějším hráčem týmu, poté asistoval při závěrečném tlaku u kontaktního gólu. Český obránce poslal puk na hranici brankoviště Bobbymu Ryanovi, po jehož nezištné přihrávce do strany skóroval Anthony Mantha. V sestavě poražených opět scházel Filip Zadina kvůli protokolu covid-19.

Connor McDavid si připsal při výhře Edmontonu 8:5 nad Ottawou pět bodů (1+4) a Leon Draisaitl asistoval u šesti branek. Divoká přestřelka se strhla už v úvodní třetině, po které domácí vedli 5:3. Oilers své vedení zvýšili po přestávce až na 8:3. Ottawa v poslední třetině alespoň zkorigovala skóre.

McDavid vede produktivitu soutěže s bilancí 8 gólů a 14 přihrávek o bod před Draisaitlem (6+15). Jejich nejbližší pronásledovatelé Nathan MacKinnon a Mitchell Marner ztrácejí na německého útočníka sedm bodů.

Výsledky NHL:

Buffalo – New Jersey 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky: 35. Lazar, 36. Dahlin, 44. Ristolainen – 1. a 51. McLeod, 40. a 60. Wood (na druhou Zacha), 20. J. Hughes. Střely na branku: 33:37. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. McLeod (oba New Jersey), 3. Ristolainen (Buffalo).

Carolina – Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Branky: 2. J. Staal, 37. B. McGinn, 58. Niederreiter, rozhodující sam. nájezd Trocheck – 28. Oleksiak, 48. Cogliano, 52. Jamie Benn. Střely na branku: 40:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Niederreiter, 3. Pesce (všichni Carolina).

Detroit – Florida 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 5. D. Larkin, 59. Mantha (Hronek) – 23. Hörnqvist, 36. Ekblad, 49. Verhaeghe. Střely na branku: 34:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Driedger (oba Florida), 3. Mantha (Detroit).

Philadelphia – NY Islanders 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)

Branky: 19., 23. a 36. Farabee, 65. K. Hayes – 21. Leddy, 42. Josh Bailey, 47. Barzal. Střely na branku: 29:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. J. van Riemsdyk, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).

Chicago – Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 13. Kurashev, 48. P. Suter, 54. P. Kane – 18. Jenner. Střely na branku: 36:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. P. Kane, 3. Kurashev (všichni Chicago).

Minnesota – Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 22. a 53. V. Rask, 17. Greenway, 61. Brodin – 5. Donskoi, 24. Makar, 48. Saad. Střely na branku: 33:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Makar (Colorado).

Anaheim – St. Louis 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 5. Silfverberg – 31. a 42. B. Schenn, 35. Blais, 43. Parayko. Střely na branku: 26:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Husso (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).

Edmonton – Ottawa 8:5 (5:3, 3:0, 0:2)

Branky: 5. a 10. Neal, 1. Kahun, 8. Barrie, 14. Nugent-Hopkins, 21. McDavid, 32. Nurse, 40. Yamamoto – 6. White, 17. B. Tkachuk, 18. Batherson, 49. Stützle, 49. Watson. Střely na branku: 31:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Neal (všichni Edmonton).

2. Colorado 10 6 1 3 36:23 13
3. Minnesota 10 6 0 4 29:28 12
4. Vegas 7 5 1 1 23:17 11
5. Los Angeles 8 3 2 3 25:26 8
6. Anaheim 10 3 2 5 16:27 8
7. Arizona 8 3 1 4 20:22 7
8. San Jose 8 3 0 5 22:31 6