Sociální sítě

Ostatní sporty

Výtržník ze Super Bowlu nedostane svou výhru. Vsadil totiž sám na sebe


Obří slalom na mistrovství světa v Cortině d’Ampezzo rozjel nejlépe francouzský lyžař Alexis Pinturault, jenž po úvodním kole vede o čtyři desetiny sekundy. Kryštof Krýzl, jediný z tria českých reprezentantů, kteří první jízdu dokončili, je po polovině závodu dvaadvacátý.

Devětadvacetiletý Pinturault v prvním kole na zledovatělé trati potvrdil pozici vedoucího muže hodnocení obřího slalomu ve Světovém poháru. Lyžařský univerzál, jenž už v Cortině získal stříbro v kombinaci a bronz v super-G, má na prvním místě náskok 40 setin před domácím Italem Lucou de Aliprandinim. Třetí je s odstupem 56 setin Němec Alexander Schmid o dvě setiny před Francouzem Mathieu Faivrem. Pátý Loic Meillard ze Švýcarska už na Pinturaulta ztrácí 1,25 sekundy.

Čtyřiatřicetiletý Krýzl v Cortině startuje už na svém devátém světovém šampionátu. V obřím slalomu útočí na nejlepší výsledek, kterým je právě 22. místo z Val d’Isére 2009. Za Pinturaultem nejzkušenější český lyžař zaostal o 3,59 sekundy.

Krýzlovi dva reprezentační kolegové se v druhém kole od 13:30 nepředstaví. Devátý muž z kombinace Jan Zabystřan i Ondřej Berndt, který musel absolvovat čtvrteční kvalifikaci, první kolo nedokončili.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty