Sociální sítě

Fotbal

Vedení FAČR řeší s UEFA osud pondělního duelu se Skotskem


Vedení Fotbalové asociace ČR po předčasném ukončení srazu české reprezentace po pátečním vítězném zápase na Slovensku kvůli koronaviru v týmu jedná s Unií evropských fotbalových asociací (UEFA) o osudu pondělního utkání se Skotskem v Olomouci.

Jednou z diskutovaných variant je i možnost nastoupit k duelu s jiným výběrem. Hráči se z Bratislavy přesouvají v oddělených skupinách a měla by je čekat zkrácená karanténa s následným přetestováním.

Reprezentace předčasně ukončila po výhře 3:1 na Slovensku sraz po diskuzích s hygienou, která se obává dalšího šíření koronaviru ve výpravě. Dva členové realizačního týmu měli v průběhu srazu pozitivní test, všichni hráči byli negativní i po kontrolních odběrech.

Pondělnímu utkání se Skotskem hrozí kontumace ze strany UEFA, čemuž se ale chce FAČR pokusit zabránit. „Vedení FAČR už je v tuto chvíli v kontaktu s UEFA, se kterou diskutuje všechny možné varianty řešení aktuální situace, včetně například odehrání utkání s jiným výběrem národní reprezentace,“ řekl novinářům mluvčí FAČR Michal Jurman.

Pokud by nastoupil odlišný výběr než v Bratislavě, musel by ho vést i jiný trenér než Jaroslav Šilhavý. „Aktuální hráči a realizační tým, kteří opouští sraz, by samozřejmě logicky nemohli v pondělí být součástí případného utkání, ale to teď zbytečně předbíháme,“ podotkl Jurman.

Členové reprezentace se podle něj od večera po skupinách přesouvají z Bratislavy zpět domů a do klubů. „Co se týká dalších opatření, v tuto chvíli máme informaci o tom, že na hráče se bude v následujících dnech vztahovat režim vyplývající obecně z hygienického manuálu LFA (Ligové fotbalové asociace), to znamená zkrácená karanténa a následné přetestovaní. Na zbytek týmu s výjimkou hráčů bude uvalena karanténa dle konkrétních pokynů jednotlivých místních hygienických stanic,“ uvedl Jurman.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal