Sociální sítě

Fotbal

V nominaci fotbalové reprezentace je překvapivě nováček obránce Tomáš Petrášek z polské Čenstochové


V nominaci české fotbalové reprezentace na říjnové zápasy na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku je překvapivě nováček obránce Tomáš Petrášek z polského týmu Raków Čenstochová.

Petrášek odešel v roce 2016 z druholigového Žižkova do tehdy třetiligového celku Čenstochové. Před rokem už s ním slavil postup do nejvyšší Ekstraklasy, tým nyní vede jako kapitán.

O víkendu v souboji s Cracovií Krakov otevřel osmadvacetiletý borec v 11. minutě svým prvním gólem v sezoně skóre duelu, který nakonec skončil remízou 2:2. V polské nejvyšší soutěži zatím odehrál 39 střetnutí a vstřelil sedm branek.

Podívejte se na Petráškův víkendový gól:

Do národního celku se po delší době vracejí záložník Antonín Barák a útočník Matěj Vydra. Trenér Jaroslav Šilhavý ještě dodatečně povolá dva až tři hráče.

V říjnovém termínu se kvůli dlouhé koronavirové pauze v první polovině roku budou nezvykle hrát tři reprezentační zápasy místo tradičních dvou. Příští středu se nejprve český tým představí v přípravě na Kypru a pak nastoupí ke dvěma venkovním duelům Ligy národů. Nejprve bude hrát 11. října v Izraeli a 14. října ve Skotsku.

Po zářijových úvodních zápasech Ligy B, která je druhou ze čtyř úrovní soutěže, mají Šilhavého svěřenci na kontě výhru a porážku. Nejprve zvítězili na Slovensku 3:1, kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u dvou členů realizačního týmu ale muselo být mužstvo následně rozpuštěno.

Narychlo složený improvizovaný výběr z hráčů českých klubů a plný nováčků poté podlehl pod vedením dočasného kouče Davida Holoubka Skotsku 1:2.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravný zápas na Kypru (7. října v Larnace) a utkání Ligy národů v Izraeli (11. října v Haifě) a ve Skotsku (14. října v Glasgow):

Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Vaclík FC Sevilla 30 0
Jiří Pavlenka Brémy 11 0
Ondřej Kolář Slavia Praha 1 0
Obránci Pavel Kadeřábek Hoffenheim 42 3
Vladimír Coufal Slavia Praha 8 1
David Hovorka Slavia Praha 0 0
Tomáš Petrášek Raków Čenstochová 0 0
Ondřej Čelůstka Sparta Praha 19 2
Ondřej Kúdela Slavia Praha 3 0
Jan Bořil Slavia Praha 16 0
Filip Novák Fenerbahce Istanbul 23 1
Záložníci Lukáš Masopust Slavia Praha 12 1
Jan Kopic Plzeň 19 3
Bořek Dočkal Sparta Praha 40 7
Tomáš Souček West Ham 25 3
Vladimír Darida Hertha Berlín 62 6
Antonín Barák Hellas Verona 12 5
Alex Král Spartak Moskva 10 2
Adam Hložek Sparta Praha 1 0
Jakub Jankto Sampdoria Janov 27 3
Útočníci Michael Krmenčík FC Bruggy 24 9
Patrik Schick Leverkusen 22 9
Matěj Vydra Burnley 26 5

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: SportZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal