Sociální sítě

Motorismus

V Assenu Salač v kategorii Moto3 chyběl, triumfoval Foggia

Italský jezdec Dennis Foggia si v nedělní Velké ceně Nizozemska třídy Moto3 dojel pro svůj třetí triumf v kariéře. V Assenu chyběl Filip Salač, který po přestupu do týmu PrüstelGP pojede až po letní přestávce na Red Bull Ringu.

Loňský vítěz z Brna Foggia porazil Španěla Sergia Garcíu o pouhých 78 tisícin vteřiny. Třetí skončil další italský jezdec Romano Fenati.

Lídr šampionátu Pedro Acosta dojel těsně pod stupni vítězů. V celkovém hodnocení má ale na Garcíu stále komfortní náskok 48 bodů. Salač s 16 body klesl na 16. pozici.

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:

Moto3: 1. Foggia (It./Honda) 37:35,287, 2. García (Šp./GasGas) -0,078, 3. Fenati (It./Husqvarna) -0,207, 4. Acosta (Šp./KTM) -1,352, 5. Suzuki (Jap./Honda) -1,445, 6. McPhee (Brit./Honda) -1,510.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Acosta 158 b., 2. García 110, 3. Foggia 86, 4. Fenati 80, 5. Masiá (Šp./KTM) 72, 6. D. Binder (JAR/Honda) 69, …16. Salač (ČR) 35.

12:20 Moto2,

14:00 MotoGP.