Sociální sítě

Motorismus

Tragická rallye. Během soutěže Targa Tasmania zemřeli už tři účastníci


Již tři účastníci zahynuli během soutěže Targa Tasmania. V pátek při nehodě zemřel 68letý jezdec Shane Navin. Další dvě oběti, pilota navigátora oznámila místní policie v sobotu ráno, bližší podrobnosti zatím neuvedla.

Targa Tasmania je tradiční závod, který se na australském ostrově jezdí od roku 1992. Asfaltová soutěž je otevřená pro nejrůznější kategorie vozů včetně veteránů.

A právě jeden z nich Navin pilotoval. V pátek ráno místního času ale řízení Mazdy RX-7 z roku 1979 nezvládl. Na velmi rychlém rovném úseku vyjel mimo trať a havaroval.

„Jeli velmi rychle, Pak přišla obrovská rána. Věděla jsem, že je něco špatně,“ uvedl očitá svědkyně Cindy Beardová australské stanici ABC.

A měla pravdu. Navigátor se z poničeného vozu sice dostal bez škrábnutí, ale jeho řidiči už nebylo pomoci. „35,4 kilometru před koncem rychlostního testu Mt Arrowsmith došlo k vážné havárii. Na její místo okamžitě dorazili záchranáři, ale život řidiče Shana Navina už nedokázali zachránit. Zemřel na místě,“ stojí v oficiálním komuniké pořadatelů.

O další tragédii informovala tasmánská policie v sobotu ráno. Její informace jsou zatím kusé, hovoří o mrtvém jezdci a navigátorovi během posledního dne rallye Targa Tasmania.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus