Sociální sítě

Hokej

Toronto se posunulo do čela NHL, Colorado inkasovalo osmkrát

Hokejisté Toronta zdolali Montreal 3:2 a vyhoupli se do čela NHL. Maple Leafs v tabulce přeskočili Floridu a Colorado, které utrpělo debakl 3:8 na ledě Minnesoty. Za domácí si připsal tři góly a přihrávku Kevin Fiala. Stejnou bilanci zaznamenal Leon Draisaitl při výhře Edmontonu 4:2 v Ottawě. Do středečního programu soutěže zasáhl z českých hráčů jen Tomáš Nosek, který s Vegas prohrál 1:3 v St. Lo

Toronto s Jackem Campbellem v brance vyhrálo v této sezoně všech deset zápasů. Devětadvacetiletý gólman podržel tým zejména ve druhé třetině, v níž Montreal přestřílel soupeře 17:4, ale skóre 1:1 se nezměnilo. Zápasy poté rozhodly góly T.J. Brodieho a Zacha Hymana, hostující útočník Corey Perry v 58. minutě svou druhou trefou v zápase už jen stanovil konečnou podobu výsledku.

První gól zápasu dal v Torontu Auston Matthews, který s 28 zásahy vede tabulku střelců. Campbell desátou vychytanou výhrou v řadě vytvořil nový klubový rekord. V sestavě Montrealu se neobjevil Michael Frolík.

Colorado prohrálo v základní hrací době poprvé od 9. března, poté získalo v patnácti zápasech 28 z 30 možných bodů. Na ledě Minnesoty mohlo vyrovnat dvacet let starý klubový rekord v počtu utkání s bodem, ale utekla mu úvodní třetina, po níž prohrávalo 0:3. Avalanche sice snížili v polovině duelu na 3:4, ale následně stříleli góly už jen domácí. Fiala nasázel svůj první hattrick v NHL a Wild využili v zápase čtyři přesilové hry.

Výsledky NHL:

Ottawa – Edmonton 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 21. Norris, 42. C. Brown – 13., 38. a 60. Draisaitl, 54. McDavid. Střely na branku: 30:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. C. Brown (Ottawa).

Toronto – Montreal 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 1. Matthews, 43. Brodie, 51. Hyman – 3. a 58. Perry. Střely na branku: 32:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Campbell, 2. Hyman, 3. Matthews (všichni Toronto).

St. Louis – Vegas 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Tarasenko, 8. Blais, 54. Walman – 56. Roy. Střely na branku: 35:51. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Tarasenko, 3. Wallman (všichni St. Louis).

Minnesota – Colorado 8:3 (3:0, 2:3, 3:0)

Branky: 19., 45. a 48. Fiala, 4. a 34. Kaprizov, 14. L. Johnson, 25. Hartman, 48. Eriksson Ek – 21. MacKinnon, 26. Burakovsky, 30. Rantanen. Střely na branku: 19:32. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Spurgeon, 3. Kaprizov (všichni Minnesota).

Los Angeles – Arizona 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Branky: 18. Anderson-Dolan, 42. Kempe, 45. Carter, 54. Grundström – 10. Crouse, 15. Ljubuškin, 26. J. Larsson. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Kopitar, 3. Lizotte (všichni Los Angeles).