Sociální sítě

Hokej

Tohle je český dres pro olympiádu. Hokejoví válečníci budou mít na hrudi státní znak


Na některých místech Česka v pátek ráno meteorologové zaznamenali přízemní mrazíky. V Doksanech na Litoměřicku klesla teplota u země až na minus 4,5 stupně Celsia, v Plzni-Bolevci byly čtyři stupně pod nulou a v Prostějově minus tři stupně.

Teploty v pátek ráno klesaly poměrně nízko díky kombinaci jasné noční oblohy a zeslábnutí větru. Ve dvou metrech nad zemí, kde se teplota standardně měří, bylo většinou mezi pěti a jedním stupněm nad bodem mrazu. Ojediněle ale i teploty ve dvou metrech klesly pod nulu. Stalo se tak například v Lanškrouně na Ústeckoorlicku, Hanušovicích na Šumpersku nebo v Plzni-Bolevci.

Přes studené ráno v pátek Česko čeká teplý den. Odpolední maxima meteorologové odhadují na 16 až 20 stupňů. „Vzhledem k tomu, že k nám začne proudit od jihu teplý vzduch, tak další noci již tak chladné nebudou a i přes den budou maxima kolem 20 stupňů Celsia,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.

O  přízemním mrazu se mluví v případě, že pět centimetrů nad zemí se noční teplota dostane pod nulu, zatímco dva metry nad povrchem zůstává nad nulou.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej