Sociální sítě

Hokej

Talentovaný brankář Lotyšů zemřel. Na MS vychytal Kanadu, v NHL hrál za Columbus


V pondělí nečekaně skonal talentovaný hokejový brankář Matiss Kivlenieks, který na letošním šampionátu v Rize vychytal pozdější mistry světa z Kanady.

O jeho úmrtí informovala lotyšská hokejová federace a vedení Columbusu, podle kterého si Kivlenieks při nešťastném pádu poranil hlavu. Život mu nezachránili ani přivolaní záchranáři.

Kivlenieks působil od šestnácti let v nižších zámořských soutěžích, v posledních dvou sezonách už ale dostal osm příležitostí v prvním týmu Columbusu Blue Jackets. 

Dvakrát byl nominován do lotyšského kádru pro mistrovství světa, zachytal si ale jen na tom letošním. Ve čtyřech zápasech si udržel průměr 2,18 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92,2 %. Při vítězství Lotyšska nad Kanadou v základní skupině se blýskl shutoutem. 

„Jsme šokováni a zarmouceni ztrátou Matisse Kivleniekse a v této zdrcující době vyjadřujeme nejhlubší sympatie jeho matce Astridě, rodině a přátelům,“ uvedl prezident Columbusu John Davidson. „Kivi byl vynikající mladík, který vítal každý den a každého s úsměvem. Na jeho čtyři roky v našem klubu nikdy nezapomeneme,“ dodal.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej