Sociální sítě

Motorismus

Šoltys nebude po páteční nehodě pokračovat v Rallye Dakar


Pilot kamionu Iveco Martin Šoltys nebude po nehodě v 6. etapě pokračovat v Rallye Dakar. Tým Big Shock Racing, jehož barvy na slavné soutěži hájí, na sociálních sítích oznámil, že posádka do rallye po dnešním volném dnu již v neděli nenastoupí.

„Bohužel po nedokončení 5. a 6. etapy, v které dokonce musela zasahovat zdravotní helikoptéra, padlo rozhodnutí, že posádka nebude dál pokračovat v soutěži. Martin Šoltys je v pořádku, nemá však smysl riskovat tvrdou jízdu s bolavě naraženými zády,“ uvedli zástupci týmu.

Šoltyse ve čtvrtek přibrzdily technické problémy a v pátek měl nehodu, kdy po nárazu do protisvahu poškodil přední kola a nemohl pokračovat. „Byla to velká rána, skočili jsme a zaryli se předkem. Ránu odneslo auto a moje záda. Když jsme vylezli a začali auto rozebírat, záda bolela čím dál víc a po dohodě s posádkou jsme zavolali helikoptéru,“ uvedl Šoltys.

Podle prvních vyšetření má Šoltys záda zřejmě naražená, tým nyní řeší rychlý přesun do Česka, kde absolvuje další vyšetření.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus