Sociální sítě

Hokej

Skvělí Češi v Carolině. Mrázek vychytal nulu, Nečas dal jediný gól

Petr Mrázek udržel druhou nulu ve třetím startu tohoto ročníku NHL, když zneškodnil 32 střel Tampy Bay a dovedl Carolinu k výhře 1:0 v prodloužení, kterou zajistil svým gólem Martin Nečas.

Český brankář byl vyhlášen první hvězdou zápasu a druhou se stal Nečas, který premiérovou trefou sezony zajistil Hurricanes skalp obhájců Stanleyova poháru.

Carolina nastoupila k zápasu po deseti dnech, přičemž většinu času strávili její hráči v karanténě. Postrádala ještě i pětici hokejistů ze základní sestavy, díky čemuž dostal Nečas zvýšený prostor na ledě a poprvé odehrál v utkání NHL více než 19 a půl minuty (19:37).

Za důvěru se odměnil vítězným gólem. Český centr přihrál puk ze středu hřiště doleva Jordanovi Staalovi a sprintoval směrem k brance. Jeho zrychlení nezachytil ani Ondřej Palát. Staal mezitím zatáhl puk do pásma a krásnou žabičkou ho poslal Nečasovi, který překonal přesunujícího se Andreje Vasilevského.

Mrázek vytáhl v každé třetině jeden skvělý zákrok. V úvodní vychytal dvě hvězdy soupeře – střelu Victora Hedmana z blízka vykopl betonem a následně zastavil dorážku Stevena Stamkose do odkryté branky.

Český gólman se nejvíce zapotil ve druhé třetině, v níž zlikvidoval čtrnáct střel včetně šance Pata Maroona, který se před ním zjevil úplně sám. V 52. minutě si na něj nepřišel z přečíslení ani Blake Coleman.

Mrázek, který první nulu sezony udržel proti Detroitu, je v soutěži na druhém místě v úspěšnosti zásahů (95,5 procent) a třetí v průměru inkasovaných branek na zápas (1,01).

Další český gólman Vítek Vaněček pomohl 27 zásahy k výhře Washingtonu, který utkání s New Yorkem Islanders otočil z 0:3 na 6:3.

Washington v předchozích pěti zápasech s Vaněčkem v bráně vždy bodoval, ale do poloviny utkání se zdálo, že série skončí. Český gólman v úvodní třetině třikrát inkasoval – poprvé jej překonal vlastní spoluhráč, od kterého se odrazil nahozený puk do branky. Další dva góly padly po teči a dorážce.

Capitals ale během 30. až 39. minuty skóre pěti trefami otočili. Obrat odstartoval dvěma góly Conor Sheary a na 5:3 zvyšoval Zdeno Chára, který se po odchodu z Bostonu prosadil v novém působišti poprvé. Jakub Vrána, který nastupoval v první řadě vítězů, nebodoval.

Výsledky NHL:

Carolina – Tampa Bay 1:0 v prodl.

Branka: 62. Nečas. Střely na branku: 35:32. Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas a z 32 střel neinkasoval. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Nečas (oba Carolina), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

Boston – Pittsburgh 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 29. a 42. Bergeron, 7. Wagner, 19. Kuraly – 16. Ceci. Střely na branku: 20:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. McAvoy, 3. Bjork (všichni Boston).

Buffalo – NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 20. Eichel, 45. S. Reinhart – 10. R. Strome, 37. Panarin, 63. Lafreniere. Střely na branku: 25:39. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Ullmark (Buffalo), 3. Lafreniere (NY Rangers).

New Jersey – Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 8. Severson – 10. Prosser, 43. Raffl, 47. Giroux (Voráček). Střely na branku: 34:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Giroux, 3. E. Gustafsson (všichni Philadelphia).

Washington – NY Islanders 6:3 (0:3, 5:0, 1:0)

Branky: 30. a 31. Sheary, 32. Hathaway, 35. Carlson, 39. Chára, 60. T. Wilson – 10. Wahlstrom, 11. Cizikas, 18. Lee. Střely na branku: 23:30. Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Chára, 3. Carlson (všichni Washington).

Columbus – Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 18. Koivu, 47. Domi, rozhodující sam. nájezd Texier – 38. Verhaeghe, 53. Luostarinen. Střely na branku: 31:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Domi, 3. Texier (všichni Columbus).

Montreal – Calgary 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Branky: 11. Gallagher, 16. S. Weber, 29. J. Anderson, 40. Toffoli – 59. Lucic, 60. R. Andersson. Střely na branku: 21:25. Hráno bez diváků. Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Kotkaniemi, 3. Suzuki (všichni Montreal).

Minnesota – Los Angeles 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky: 4. M. Johansson, 9. Fiala, 13. Kaprizov, 39. Bjugstad, 45. Eriksson Ek – 24. D. Brown, 30. Doughty, 50. Iafallo. Střely na branku: 28:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Brodin (oba Minnesota), 3. Doughty (Los Angeles).

Dallas – Detroit 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)

Branky: 12. Pavelski, 28. Cogliano, 35. Gurjanov, 45. Oleksiak, 55. Dellandrea, 57. Dowling, 59. J. Klingberg – 32. Filppula, 48. Bertuzzi (Hronek), 54. DeKeyser. Střely na branku: 29:23. Diváci: 4214. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen, 2. Gurjanov, 3. Kero (všichni Dallas).

Colorado – San Jose 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 50. a 59. Kadri, 52. Burakovsky. Střely na branku: 38:21. Hráno bez diváků.

Arizona – Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 28. a 56. Dvorak, 41. Garland – 4. Silfverberg, 49. Heinen. Střely na branku: 34:16. Diváci: 2252. Hvězdy zápasu: 1. Dvorak, 2. Kuemper, 3. Keller (všichni Arizona).

Edmonton – Toronto 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Branky: 39. a 47. Draisaitl, 52. Kassian – 10. Spezza, 19. W. Nylander, 48. Simmonds, 54. Matthews. Střely na branku: 29:27. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Spezza, 3. Matthews (oba Toronto).

Vancouver – Ottawa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 6. a 25. Boeser, 11. E. Pettersson, 42. Pearson – 35. Chabot. Střely na branku: 25:37. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Holtby, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).

2. Colorado 8 5 0 3 28:18 10
3. Minnesota 8 5 0 3 24:20 10
4. St. Louis 7 4 1 2 22:27 9
5. Los Angeles 8 3 2 3 25:26 8
6. Anaheim 8 3 2 3 14:17 8
7. Arizona 8 3 1 4 20:22 7
8. San Jose 8 3 0 5 22:31 6