Sociální sítě

Ostatní sporty

Skandál v basketbalové lize. Slavia nenastoupí, soupeř prý zatajil pozitivní test


Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi basketbalistkami pražské Slavie a KP se za stavu 0:2 pro Brňanky dnes neuskuteční. Pražský celek odmítl nastoupit v odloženém duelu kvůli obavám o své zdraví. Soupeř podle nich v sobotu zatajil pozitivní test své hráčky na covid-19 a následně neadekvátně reagoval na pochybnosti Slavie.

„Celek KP Brno, bez ohledu na vážnost epidemiologické situace v České republice, zatajil při sobotním utkání proti BLK Slavia v Praze pozitivní test jedné ze svých hráček,“ uvedla Slavia v tiskovém prohlášení.

„Bez předložení zásadního dokumentu z hygienické stanice, podle kterého by případně utkání mohlo být odehráno (protože pozitivně testovaná hráčka zůstane v izolaci), sobotní zápas byl odehrán,“ doplnil klub.

Podle ní bylo pozitivní testování hráčky zatajeno a její jméno nebylo uvedeno na seznamu testovaných spolu s ostatními. „Takovýto seznam byl předložen komisaři utkání. Tím došlo k ohrožení zdraví a životů všech aktérů tohoto utkání,“ uvedli zástupci pražského týmu.

Basketbalistky Králova Pole v Praze vyhrály 76:60 a popírají, že by pochybily. „Vedení KP požadovaný písemný dokument z KHS v pondělí odeslalo, vyvrátilo veškeré spekulace soupeře o porušení manuálu opatření RŽBL (okamžitá oznamovací povinnost příslušnému členovi exekutivy byla splněna, stejně tak následně dohodnutý postup), a tak se může od 17 hodin ve středu v hale Vodova hrát,“ napsal klub na web.

Slavia se s pomocí právníků obrátila na šéfa ŽBL Daniela Kurucze. „Do dnešního dne jsme nedostali relevantní odpovědi, a to ani na 12 závažných otázek, které vyvstaly a byly zaslány guvernérovi soutěže,“ uvedla Slavia smířená s tím, že raději končí sezonu.

12 otázek Slavie:

„Protože jde o zdraví a životy nejen hráček Slavie, a protože jsou zde podezření z velmi závažného protiprávního konání, celek nenastoupí k dnešnímu odloženému utkání play off v Brně a tímto pro něj sezona končí. Hráčky a realizační tým se necítí bezpečně a mají pochybnosti, zda je maximálním možným způsobem postaráno o ochranu jejich zdraví,“ dodali zástupci týmu.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací se neuskuteční dnes ani úvodní čtvrtfinále mezi USK a Trutnovem. Další dva duely jsou naplánovány v sobotu a neděli.

Trutnovskému klubu byl kvůli výskytu koronaviru v týmu zkontumován i závěrečný zápas základní části proti Ostravě. V semifinále jsou už týmy Žabin a Hradce Králové, které se v případě očekávaného postupu USK střetnou spolu.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty