Sociální sítě

Hokej

Senzace. Švédi stejně jako Češi prohráli oba úvodní zápasy MS. Prohráli s Běloruskem


Hokejisté Švédska nečekaně prohráli i druhý zápas na mistrovství světa v Rize. Po historickém nezdaru proti Dánsku dnes prohráli i s Běloruskem 0:1 a stále tak čekají na první body ve skupině A.

Utkání rozhodl gól Germana Něstěrova z 41. minuty. Velkou zásluhu na výhře Bělorusů měl brankář Danny Taylor, který zlikvidoval všech 32 švédských střel.

Bělorusko bude v pondělí dalším soupeřem českého týmu.

Kazaši zaskočili Finsko

Hokejisté Kazachstánu porazili na mistrovství světa v Rize obhájce zlatých medailí z Finska 2:1 po samostatných nájezdech a vyhráli i druhý zápas na turnaji. Velkou zásluhu na výhře nováčka na šampionátu měl brankář Nikita Bojarkin, který si připsal 50 úspěšných zákroků.

O výhře Kazachů, kteří na nájezdy porazili i Lotyšsko, rozhodl útočník Nikita Michajlis. Oba týmy mají ve skupině B čtyři body.

Skupina A (Olympic Sports Centre):

Švédsko – Bělorusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 41. Něstěrov (Stefanovič, Lopačuk). Rozhodčí: Heikkinen, Vikman – Nikalainen (všichni Fin.), Zunde (Lot.). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Švédsko: Reideborn – Tömmernes, Lundkvist, Pilut, Pudas, Dahlbeck, Lööv – O. Lindberg, P. Lindholm, C. Klingberg – Rakell, Lundeström, Olofsson – A. Kempe, Rasmussen, Sörensen – M. Kempe, Wingerli, Friberg. Trenér: Johan Garpenlöv.

Bělorusko: Taylor – Lisovec, Chenkel, Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Jerjomenko, Falkovskij – Bělevič, Šarangovič, S. Kosticyn – Protas, Drozd, Komarov – Platt, Kodola, Paré – Lopačuk, Něstěrov, Stefanovič. Trenér: Michail Zacharov.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej