Sociální sítě

Ostatní sporty

Samková byla na MS třetí v kvalifikaci, postoupilo i mužské trio


Obhájkyně titulu ve snowboardcrossu Eva Samková zajela v kvalifikaci na mistrovství světa v Idre Fjäll třetí čas.

Rychlejší než olympijská vítězka ze Soči 2014 byly dnes ve švédském středisku Britka Charlotte Bankesová a Američanka Faye Guliniová. Druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková musela start na šampionátu zrušit, do čtvrtečních vyřazovacích bojů mezi muži postoupilo kompletní české trio Jan Kubičík, Radek Houser a Jakub Žerava.

Samková, jež po pouhých dvou odjetých závodech vede pořadí Světového poháru se stejným bodovým ziskem jako Gulinová, se s přehledem vešla mezi osmičku závodnic, které se kvalifikovaly hned z první jízdy. Nezaváhaly ani další spolufavoritky šampionátu Michela Moioliová z Itálie (5.) či Lindsey Jacobellisová z USA (6.).

Na startu kvalifikace bylo 25 závodnic, další tři přihlášené snowboardistky nenastoupily a mezi nimi i Hopjáková, jež se po nákaze koronavirem nestihla na závod připravit. „Zdravotně a psychicky je ve stavu, ve kterém by si mohla v trati, která je krásná, ale poměrně nebezpečná, přivodit zranění, proto nechceme riskovat,“ vysvětlil na Facebooku reprezentační trenér Marek Jelínek.

Čeští snowboardcrossaři museli absolvovat obě jízdy, protože v té první se v konkurenci 46 soupeřů neprobojovali do první šestnáctky. Všichni tři ale průběžné postupové pozice udrželi. Kubičík se kvalifikoval jako 25., debutant Houser byl o tři místa za ním a Žerava pole 32 osmifinalistů uzavřel.

Nejrychlejší byl Rakušan Alessandro Hämmerle.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty