Sociální sítě

Motorismus

Salač ani na druhý pokus v Misanu na body nedosáhl

Filip Salač skončil v nedělní Velké ceně Emilie-Romagny třídy Moto3 těsně za bodovanou patnáctkou. Šestnáctým místem si tak o čtyři pozice vylepšil pozici z prvního závodu v Misanu, který se před týdnem jel jako Velká cena San Marina.

Český jezdec po startu z páté řady dokonce klesl na 23. pozici. Brzy se vrátil do druhé desítky výsledkové listiny. Ovšem přes veškerou snahu závodník v barvách stáje Rivacold Snipers na body nedosáhl a dojel šestnáctý.

Pro vítězství si v Misanu dojel domácí jezdec Romano Fenati před krajanem Celestinem Viettim. V průběžném pořadí si Alberto Arenas ze Španělska drží dvoubodový náskok na Japonce Ai Oguru, který byl v Misanu třetí. Salačova bilance činí nadále 12 bodů.

Ve dvojzávodě Světového poháru MotoE nasbíral Jakub Kornfeil celkem sedm bodů. V sobotu byl dvanáctý, v neděli si o místo pohoršil. S 11 body je závodník týmu WithU Motorsport celkově osmnáctý. Do konce sezony elektrických motorek zbývají už jen dvě bodované jízdy začátkem října v Le Mans.