Sociální sítě

Fotbal

Razie v sídle FAČR, policie zadržela desítky lidí v čele s místopředsedou Berbrem


Policejní zásah probíhá od dnešního dopoledne v sídle Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Podle zdrojů Aktuálně.cz byl zadržen místopředseda FAČR Roman Berbr a dalších přibližně dvacet lidí, většinou osob, které se pohybují okolo rozhodčích. Policie údajně prohledává i byt Berbrovy přítelkyně Nicol Müllerové.

Mezi zadrženými jsou údajně známá jména. Například protřelý funkcionář Roman Rogoz, o kterém kolují zvěsti, že má vliv na rozhodčí a funguje jako spojka mezi vysokými činovníky a sudími. Anebo bývalý ligový fotbalista a posléze šéf strakonického klubu Michal Káník, který byl pravomocně odsouzen za podplácení při manipulaci fotbalových zápasů.

„Můžeme potvrdit, že od ranních hodin probíhají procesní úkony útvaru Národního centra proti organizovanému zločinu, jehož součástí byla také prohlídka konkrétních nebytových prostor sídla asociace na Strahově,“ oznámil mluvčí asociace Michal Jurman. F“AČR poskytuje v tuto chvíli maximální součinnost všem složkám Policie ČR a čeká na další pokyny a informace,“ doplnil Jurman. 

Policejní razie se měla konat i v sídle Plzeňského krajského fotbalového svazu, jehož předsedou je právě Berbr. „Celý zásah se týká podezření na ovlivňování zápasů nižších fotbalových soutěží na území Plzeňského kraje,“ řekl Aktuálně.cz zdroj velmi dobře obeznámený s vyšetřováním.

Bývalého sudího Berbra řada médií a fanoušků dlouhodobě kritizuje a považuje ho za faktického vládce českého fotbalu, který má údajně vliv například na komisi rozhodčích. 

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Fotbal