Sociální sítě

Hokej

Rabiát Wilson znovu pobouřil NHL. Vaněčka mstil ranami do hlavy i taháním za vlasy


Tom Wilson nemá v NHL kvůli některým svým kontroverzním zákrokům zrovna nejlepší pověst. V nočním utkání mezi New Yorkem Rangers a Washingtonem Capitals přidal další dva.

„Myslím, že byste měli mít trochu pokory a úcty vůči hráčům i hokeji jako takovému. Ani nevím, jestli mě to vlastně překvapuje, že necítí žádný respekt. Je to prostě hrozné,“ prohlásil po utkání v Madison Square Garden na adresu Toma Wilsona domácí útočník Mika Zibanejad. 

A co se vlastně semlelo? Vyhrocená situace se odehrála v druhé třetině zápasu po zákroku brankáře Washingtonu Vítka Vaněčka, který puk jen zblokoval a domácí hráči se vrhli do brankoviště, aby jej zkusili dorazit do branky. 

V následující mele, do které se zapojilo hned několik hokejistů z obou týmů, měl hlavní slovo právě sedmadvacetiletý bouřlivák Wilson. Ten nejprve vícekrát zezadu udeřil do hlavy ležícího Pavla Bučněviče, aby pak několikrát srazil na led Artěmije Panarina, přičemž si podle všeho pomohl tím, že hvězdného útočníka stáhl za vlasy. 

Vzhledem k tomu, že Panarin byl tou dobou bez helmy, mohl pro něj tento zákrok skončit všelijak. „Viděli jsme to všichni. Některé čáry prostě nesmíte překročit. Máme tady jednu z hvězd celé ligy, která mohla být vážně zraněna. Však jste viděli, co se stalo. Bylo to naprosto zbytečné,“ prohlásil domácí trenér David Quinn. 

Panarin, o kterém trenér na tiskové konferenci nepřímo mluvil, každopádně zápas nedohrál a podle kanadské stanice Sportsnet už do zbytku sezony nezasáhne. Povahu jeho zranění ale Rangers nespecifikovali. 

Wilson za své zákroky dostal trest na 2+2 minuty za hrubost a také desetiminutový trest. Zjevně mu to však příliš nevadilo, neboť ještě na trestné lavici s úsměvem gestikuloval směrem ke svým soupeřům. 

Během své kariéry byl Wilson hned několikrát disciplinárně trestán. Naposledy letos v březnu, kdy po jeho tvrdém zákroku Brandon Carlo z Bostonu musel do nemocnice a Wilson dostal trest na sedm zápasů. Celkem během své kariéry musel Wilson kvůli rozhodnutím disciplinární komise vynechat už 30 zápasů a na pokutách zaplatil více než milion dolarů. 

Zdali bude NHL řešit i jeho zákroky z utkání proti Rangers zatím oficiálně nesdělila.

Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Hokej