Sociální sítě

Motorismus

Prokop na Rallye Dakar o místo klesl, Michek přeskočil Brabce


Rallye Dakar pokračuje v úterý třetí etapou. Na trase Artavíjá – Kajsumá je 368 kilometrů dlouhá měřená rychlostní zkouška.

Automobilový jezdec Martin Prokop po nakonec sedmnáctém nejlepším etapovém čase klesl celkově ze šesté příčky na sedmou.

V průběžném pořadí se vedení upevnil trojnásobný vítěz Dakaru Násir Al Attíja s Toyotou, který navýšil své vedení před Sébastienem Loebem na 37:40 minuty. Prokop na Katařana ztrácí téměř 55 minut. Etapu ovládl veterán Carlos Sainz, který tak získal první triumf pro hybridní Audi.

Al Attíjův týmový kolega Giniel de Villiers dostal po pondělní etapě pětiminutový trest za kolizi s motocyklistou Cesarem Zumaranem z Chile a Jihoafričan je navíc blízko dalšímu trestu za podobný incident.

Kamionům opět vládl Kamaz. Vyhrál lídr soutěže Dmitrij Sotnikov, mezi kvarteto ruských vozů se v etapě vklínil jen Nizozemec Janus van Kasteren v Ivecu. Celkově se za nimi drží na pátém místě Aleš Loprais. Pilot Pragy skončil v úterý jedenáctý a od Rusů jej v průběžné klasifikaci dělí dvacet minut.

Z vozů českých týmů se nejlépe umístil na šestém místě Ignacio Casale v Tatře v barvách Buggyry, Martin Macík v Ivecu byl osmý. Celkově je Chilan Casale sedmý a Macík hned za ním.

Mezi českými motorkáři si v etapě vedl nejlépe třináctý Martin Michek. Jezdec týmu Orion – Moto Racing Group se tak celkově posunul na 22. místo. Přeskočil tak krajana Jana Brabce, jehož následná penalizace připravila celkem o tři místa.

„Jakékoliv umístění mezi nejlepší patnáctku je skvělé, top 10 je úžasná. Hlavně mě těší to, že na prvního jsem ztratil pět minut, což je minimum,“ liboval si v cíli Michek.

Brabec byl v úterý klasifikován na 35. pozici. Milan Engel dojel 41. a David Pabiška padesátý.

V etapě kraloval poprvé v kariéře Joaquim Rodrigues z Portugalska na stroji značky Hero, Michek za ním zaostal o 5:27 minuty,

V celkovém pořadí si vedení udržel Australan Sam Sunderland na stroj Gas Gas. Před Nizozemcem Adrianem van Beverenem s Yamahou má však náskok pouhých čtyř sekund. O dalších 86 sekund zpět je vítěz z roku 2018 Matthias Walkner v sedle KTM.

Aktualizujeme…



Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus