Sociální sítě

Motorismus

Prokop byl v první etapě Rallye Dakaru třetí, Michek se propadl

V neděli čekala účastníky Rallye Dakar první dlouhá etapa. Na smyčce se startem a cílem v Háilu byl vypsán 338 km dlouhý měřený úsek.

Martin Prokop ve Fordu obsadil třetí místo. Nad síly českého pilota ve Fordu byli jen vítězný Katařan Al-Attíja v Toyotě a Sébastien Loeb se speciálem Prodrive.

Jezdec Benzina Orlen Teamu je třetí i celkově, na Al-Attíju ztrácí 22:39 minuty. Jihlavský pilot jel takticky, až do mezičasu na 240 km se držel kolem patnácté pozice. Pak ale zabral a využil také problémů řady rivalů.

Z českých motocyklistů se do první dvacítky prodral jen Jan Brabec na osmnáctém místě. Milan Engel obsadil 23. pozici, Martin Michek 41. a David Pabiška skončil na 65. příčce.

V celkovém pořadí se Brabec posunul do top 20, naopak pro Michka nedělní ztráta téměř 70 minut znamenala propad až do páté desítky.