Sociální sítě

Fotbal

Přestupová bomba. Liberec posílil defenzivní univerzál Sadílek z PSV


Fotbalisté Liberce získali před bojem v základní skupině Evropské ligy výraznou posilu Michala Sadílka z PSV Eindhoven. Kapitán české reprezentace do 21 let bude na severu Čech rok hostovat. Nová akvizice může hrát ve středu zálohy i na levém kraji obrany.

„Hledali jsme možnost doplnění a posilnění týmu. Víme, že máme problém ve středu zálohy, kde nemáme tolik hráčů, kteří mají zkušenosti třeba i s evropským fotbalem. Objevila se možnost pro hostování Michala Sadílka. Pamatuji si ho z mládežnických reprezentací. Sice jsem ho neměl osobně, je to jiný ročník, ale sledoval jsem ho stejně jako ostatní kluky. Víme, co umí,“ uvedl v nahrávce pro média liberecký Pavel Hoftych, který v minulosti vedl reprezentační osmnáctku, devatenáctku a dvacítku.

Sadílek se v podzimní části minulé sezony zabydlel v sestavě PSV, v novém ročníku však zatím nedostával příliš šancí. Pouze v jednom z šesti soutěžních utkání nastoupil od začátku a navíc byl už v poločase střídán.

„Když jsem si v Eindhovenu balil věci a loučil se s lidmi v klubu, kteří mi za ty roky přirostli k srdci, bylo to emotivní. Ale fotbalový život někdy překvapení přináší. Na druhou stranu se s PSV rozhodně nerozcházím definitivně. Teď jsem si ale v sobě vyhodnotil, že Liberec může být z mnoha důvodů pro moji kariéru velmi dobrou volbou,“ uvedl Sadílek na webu FAČR.

V české lize zatím nemá odehraný žádný zápas. Ze Slovácka, kde fotbalově vyrostl, zamířil do Eindhovenu již v 16 letech. V nizozemské lize dosud posbíral 27 startů a dal dvě branky.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal