Sociální sítě

Fotbal

Posílil Pavelka přece jen Spartu? Údajně se čeká jen na potvrzení od FIFA


Fotbalisty Sparty podle médií těsně před půlnoční uzávěrkou přestupů posílil defenzivní záložník David Pavelka z turecké Kasimpasy. Kluby zatím dohodu nepotvrdily, podle deníku Sport se čeká na oficiální potvrzení přestupu ze strany FIFA. Devětadvacetiletý reprezentant by se coby letenský odchovanec vrátil do pražského celku po téměř osmi letech.

Sparta o Pavelkův příchod usilovala už nějakou dobu, dlouho se ale zdálo, že nakonec neuspěje a hráč zůstane v Turecku. Do Kasimpasy reprezentační záložník přestoupil v lednu 2016 z Liberce, kde dělal kapitána. Pavelka měl v Turecku ještě rok smlouvu, podle spekulací vyjde Letenské na téměř 900 tisíc eur (24,5 milionu korun).

V minulé sezoně Pavelka bojoval se zraněním kolena. V březnu ho doléčil, ale vzhledem k přestávce kvůli koronavirové pandemii se vrátil na trávníky až v červnu.

V české lize má Pavelka na kontě 108 utkání a 20 vstřelených branek. Vedle Sparty a Liberce hrával nejvyšší soutěž ještě za Slovácko. Za českou reprezentaci odehrál zatím 22 zápasů a dal jeden gól.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: SportZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal