Sociální sítě

Ostatní sporty

Pogačar vyhrál první časovku letošní Tour, v čele zůstává Van der Poel


Slovinský cyklista a obhájce prvenství Tadej Pogačar vyhrál první časovku na letošní Tour de France a na osm sekund se přiblížil k zisku žlutého dresu lídra. V čele průběžného pořadí se před ním i po páté etapě udržel Nizozemec Mathieu van der Poel, který celkové klasifikaci vévodí od druhého dne.

Pogačar navázal na loňský časovkářský triumf v předposlední etapě Tour, kterým pro sebe závod rozhodl. Tentokrát na 27,2 km dlouhé trase s mírně zvlněným profilem z Changé do Lavalu zvítězil v čase rovných 32 minut o 19 sekund před švýcarským mistrem Evropy Stefanem Küngem, o dalších osm vteřin zpět skončil třetí Dán Jonas Vingegaard.

Van der Poel na pátém místě zaostal za Pogačarem o 31 sekund. O jednu vteřinu jej porazil ještě belgický rival Wout van Aert, nově třetí muž celkového pořadí.

Jediný český jezdec ve startovním poli Petr Vakoč obsadil se ztrátou téměř čtyř a půl minuty 126. místo, celkově mu patří 140. pozice.

Druhá časovka ve 108. ročníku Tour de France čeká peloton v předposlední, dvacáté etapě 17. července. Ve čtvrtek je na programu rovinatá trasa v délce 160,6 km a jezdce zavede z Tours do Chateauroux.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty