Sociální sítě

Ostatní sporty

Pogačar potvrdil, že je králem kopců. Na Tour vyhrál královskou etapu

Královskou 17. etapu Tour de France v Pyrenejích vyhrál po dominantním výkonu slovinský cyklista Tadej Pogačar. Druhým vítězstvím ve 108. ročníku závodu si upevnil celkové vedení a udělal další krok k obhajobě prvenství.

V závěrečném stoupání do průsmyku Col du Portet Pogačar roztrhal vedoucí skupinku a tempo s ním udrželi jen Dán Jonas Vingegaard a Ekvádorec Richard Carapaz, kterým nedal ve finiši šanci.

Vingegaard obsadil druhé místo, které mu nově patří i v průběžné klasifikaci, v níž ztrácí na Pogačara pět minut a 39 sekund. Carapaz je třetí o další čtyři sekundy zpět. Dosud druhý Kolumbijec Rigoberto Urán dnes dojel na devátém místě a klesl na čtvrtou příčku.

Aktualizujeme…

Cyklistický závod Tour de France – 17. etapa Muret – Saint-Lary-Soulan (178,5 km):

1. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 5:03:31, 2. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -3, 3. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) -4, 4. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) -1:19, 5. O’Connor (Austr./AG2R-Citroën) -1:26, 6. Kelderman (Niz./Bora-hansgrohe) -1:40, 7. Bilbao (Šp./Bahrajn Victorious) -1:44, 8. Higuita, 9. Urán (oba Kol./EF Education-Nippo), 10. Teuns (Belg./Bahrajn Victorious) všichni -1:49.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar 71:26:27, 2. Vingegaard -5:39, 3. Carapaz -5:43, 4. Urán -7:17, 5. O’Connor -7:34, 6. Kelderman -8:06, 7. Mas (Šp./Movistar) -9:48, 8. Lucenko (Kaz./Astana) -10:04, 9. G. Martin (Fr./Cofidis) -11:51, 10. Bilbao -12:53.