Sociální sítě

Ostatní sporty

Počítejte s Ledeckou, bude zase řádit. Experti na startu lyžařské sezony Češce věří


Jestliže se o Ester Ledecké traduje, že žije sportovní život ve své bublině, tak teď ji čeká sezona s bublinou v bublině. Závody alpských lyžařů se rozbíhají a stejně jako jiné i sporty i ten na horských svazích postihly hygienická opatření kvůli pandemii koronaviru. Nic to ale nemění na tom, že zahraniční média upozorňují na českou obojživelnici jako na jednu z favoritek sezony.

Loni se ze slavné obojživelnice stala především skvělá alpská lyžařka. Ledecká vyhrála první závod Světového poháru, ve sjezdu byla celkově druhá a v absolutním bodování všech disciplín uzavírala první desítku.

Není divu, že před víkendovým startem závodního kolotoče v rakouském Söldenu zahraniční sportovní weby českou hvězdu často zmiňují. 

„Loňská královna rychlostních disciplín Švýcarka Corrine Sutterová bude čelit tvrdé konkurenci v podobě olympijské šampionky Ester Ledecké,“ napsal olympicchannel.com.

Předchozí sezonu odstartovala Ledecká v americkém Lake Louis, které ale bohužel pro ni z letošního kalendáře Světového poháru vypadlo.

„Ledecká i tak bude určitě chtít výsledky obhájit, vždyť loni byla druhá žena sjezdu,“ připomněl web skiclub.co.uk, že s českou reprezentantkou se musí počítat.

Na úvod ročníku ale přichází pro Češku novinka v podobě obřího slalomu v Söldenu. Tuhle disciplínu dva roky nejela. Ale i tak věří, že sezonu zase nakopne hned od začátku. 

„Mým jasným cílem je se zase o kousek posunout. To je odpověď, kterou si můžete z mých rozhovorů kopírovat, protože tohle budu říkat před každou sezonou,“ zavtipkovala Ledecká.

Novinkou je ale i bublina, do které se sjezdaři zavřou. Kvůli hygienickým opatřením může být se závodníky jen úzký tým lidí a všichni musí mít negativní test na koronavirus. 

„V pondělí jsme byli všichni na testech, nesmíme mít výsledek starší než 72 hodin před oficiálním nástupem v Söldenu,“ prozradil serveru Sme.sk bratr slovenské reprezentantky Petry Vlhové Boris.

Rodačka z Liptovského Mikuláše je také jednou z favoritek pro nadcházející ročník Světového poháru i pro mistrovství světa, které je vrcholem sezony a mělo by se odehrát v únoru v italské Cortině d’Ampezzo.

Kolem trati nebudou v sobotu ani povzbuzující fanoušci. Závodníci a jejich týmy budou mít areál komplet pro sebe. V listopadu se pak lyžařská bublina přesune do rakouského střediska Zürs a poté do finského Levi.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty