Sociální sítě

Ostatní sporty

Po otřesném pádu skončil v kotrmelcích. Nyní budou Tandeho probouzet z umělého spánku


Norský skokan na lyžích Daniel André Tande se v nemocnici uspokojivě zotavuje z těžkého čtvrtečního pádu před závodem Světového poháru v letech v Planici.

Podle informací šéflékařky norské reprezentace všechna dosavadní vyšetření dopadla dobře a během dnešního odpoledne by měl být Tande probuzen z umělého spánku.

„Udělali mu CT hlavy a krku a nic se neobjevilo. Prognóza je zatím velice dobrá,“ řekl šéftrenér norských skokanů Alexander Stöckl televizi ZDF. Už ve čtvrtek bylo jasné, že si Tande při nárazu zlomil klíční kost.

Ještě dnes by měli lékaři Tandeho postupně probouzet z umělého spánku, do něhož ho po karambolu preventivně uvedli. „Daniel je v nemocnici v dobrých rukách. Noc zvládl dobře. Situace je stabilní a dnes jsou v plánu ještě další vyšetření,“ uvedla norská šéflékařka Guri Ekaasová.

Tande měl hrozivý karambol při čtvrtečním zkušebním kole. Sedmadvacetiletý olympijský vítěz a mistr světa ztratil po odrazu kontrolu nad levou lyží, přetočil se a po zhruba 80 metrech letu tvrdě dopadl na zem. Po nárazu v kotrmelcích doletěl až pod můstek, kde zůstal bezvládně ležet. Na místě mu záchranáři poskytovali asi půl hodiny první pomoc, na nosítkách ho pak odvezli k vrtulníku, který ho přepravil do nemocnice v Lublani.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty