Sociální sítě

Motorismus

Po grid girls nesmí na start F1 ani ochranka celebrit. Může za to incident v Austinu


Konflikt ochranky rapperky Megan Thee Stallion s reportérem britské televize Sky Sports Martinem Brundlem před závodem v Austinu vyústil v zákaz vstupu bodyguardů celebrit na startovní rošt formule 1.

Po kráskách s deštníky nesmí na start Grand Prix formule 1 od nynějška ani ochranka celebrit. Vedení tak reagovalo na nedávný incident před Velkou cenu USA.

Martin Brundle, bývalý pilot F1 a dnes uznávaný komentátor televize Sky Sports v Austinu prováděl tradiční předzávodní „grid walk“, při němž zpovídá jezdce, závodní inženýry i celebrity.

Ne každý je samozřejmě před startem ochotný mluvit, ale u ochranky rapperky Megan Thee Stallion opravdu hrubě narazil. Sice Američance dokázal položit dvě otázky, ale místo odpovědi na tu druhou se dočkal už jen odstrčení od jejích bodyguardů. S pokrčením ramen pak Brundle pokračoval ve své práci.

Incident vyvolal velký rozruch mezi fanoušky formule 1. Kritizovali účast velkého množství celebrit, které ale vlastně ani samotné závody nezajímají. Vedení šampionátu proto podle agentury Reuters do budoucna zakázalo přítomnost ochranky na startu, byť to zdůvodnilo opatřeními proti šíření koronaviru.

Brundle to potvrdil na Twitteru. Zároveň si ale rýpnul a označil jej za takzvané „Brundleovo pravidlo“.

„Mně je samozřejmě jedno, kdo přijde na závody. Čím víc fanoušků, tím lépe. A je mi také jedno, jestli se mnou budou mluvit, nebo mě odstrčí, jestli mě obejmou, nebo mi budou nadávat. Mám tu práci rád a o změnu pravidel jsem neprosil,“ dodal.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus