Sociální sítě

Hokej

Pastrňák pomohl gólem a přihrávkou k postupu Bostonu. V 1. kole má hotovo i Colorado

Hokejový útočník David Pastrňák přispěl nádherným gólem a asistencí k výhře Bostonu 3:1 ve Washingtonu. Bruins vítězstvím uzavřeli sérii v poměru 4:1 na zápasy a postoupili do druhého kola play off NHL

Pastrňák otevřel skóre ve 23. minutě po individuální akci. Český útočník se v levém kruhu zbavil obránce, když si posunul puk do jízdy mezi bruslemi, natlačil se před gólmana Ilju Samsonova a zakončil podél jeho betonu do prázdné branky.

Trefa Davida Pastrňáka:

Patrice Bergeron zvýšil ve 35. minutě i díky asistenci Pastrňáka, který v sérii nasbíral šest bodů (2+4).

Washington soupeře v zápase přestřílel 41:19 a snížil po 11 vteřinách třetí třetiny dorážkou Conora Shearyho.

Po chybné rozehrávce, kterou potrestal Bergeron, ale Boston odskočil v 53. minutě opět do dvougólového trháku. Domácí ještě vstřelili kontaktní branku, která ale nebyla uznána kvůli nedovolenému bránění brankáři.

Do druhého kola play off už se dostalo i Colorado. Nejlepší celek základní části zvítězil 5:2 v St. Louis a vyřadil Blues v nejkratším možném čase.

Oba góly poražených vstřelil Vladimír Tarasenko, který ve 25. minutě otevřel skóre a ve třetí třetině snižoval na 2:3.

Colorado se mohlo opět spolehnout na svou elitní formaci ve složení Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Každý její člen si v utkání připsal shodně gól a přihrávku a dohromady v celé sérii získali 24 bodů (9+15).

Přihrávka Martina Nečase neodvrátila prohru Caroliny 3:4 v prodloužení v Nashvillu, který vyrovnal na 2:2 na zápasy.

Nečas měl hlavní podíl u vyrovnání na 1:1 a připsal si druhý bod v sérii (0+2). Český hráč převzal na obranné modré čáře puk a zavezl jej do útočného pásma, kde jeho zblokovanou střelu dorazil Vincent Trocheck.

Carolina ještě jednou prohrávala, ale Brock McGinn dvěma góly na přelomu druhé a třetí třetiny otočil na 3:2. Nashville brzy odpověděl a prodloužení rozhodl v čas 96:10 svou druhou trefou v zápase Luke Kunin. Gólman poražených Petr Mrázek sledoval zápas opět ze střídačky.

Winnipeg zdolal Edmonton 5:4 v prodloužení a vede 3:0 na zápasy.