Sociální sítě

Hokej

Pastrňák jen zíral. Rask nepochopitelně odjel z brány, parťáci na něj řvali


Stačilo málo a Boston by ve středečním zápase hokejové NHL na půdě Rangers prohrál těžko uvěřitelným způsobem. Těsně před třetí sirénou totiž náhle z brány odjel za stavu 2:2 gólman hostů Tuukka Rask.

Tuukka Rask v utkání proti Rangers opustil bránu za stavu 2:2. | Video: Youtube.com

Zkušený Fin tím všechny překvapil. Mnozí hráči netušili, co se děje.

Střídačka Bostonu však rychle zpozorněla. „Běž zpátky!“ křičeli na Raska jeho spoluhráči, přičemž mnozí důrazně gestikulovali.

K pohromě nedošlo. Rangers zhruba 15 vteřin, během kterých hráli hosté s prázdnou brankou, k vítěznému gólu nevyužili. A v následném prodloužení nakonec slavil Boston. Rozhodující trefu vstřelil ze samostatného úniku hvězdný Brad Marchand. Radovali se také Češi David Pastrňák, David Krejčí a Lukáš Zbořil.

Po utkání Rask nepochopitelný odjezd vysvětlil. „Musel jsem něco rychle říct Jarovi (náhradnímu brankáři Jaroslavu Halákovi, pozn. red.),“ žertoval.

Pak vážněji dodal: „Fakt jsem si myslel, že prohráváme 1:2. Čekal jsem, že na mě kouč mávne, ať jdu ven. Říkal jsem si: ‚Proč to ještě neudělal? Už zbývá jen minuta a půl.‘ Tak jsem to vzal na sebe, když jsme získali puk.“

Marchand jen kroutil hlavou: „Za tohle to pěkně schytá. Jestli někdo nemá v zápase spát, tak právě brankář. Ale dnes také předvedl dost důležitých zákroků, takže mu to odpustíme.“Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej