Sociální sítě

Hokej

Palát si připsal při výhře Tampy tři body. Voráček pomohl Flyers přihrávkami k obratu

Hokejový útočník Ondřej Palát se podílel v nedělním programu NHL gólem a dvěma asistencemi na výhře Tampy Bay 4:3 v prodloužení nad Columbusem.

Palát otevřel skóre ve dvanácté minutě, když u pravé tyčky zužitkoval pohotovou střelou přihrávku Braydena Pointa zpoza branky.

Columbus ještě v první třetině otočil a český útočník stál u vyrovnání na 2:2 a 3:3. V prvním případě založil přečíslení dva na jednoho, při další gólové akci našel v přesilové hře křížným pasem na levé straně Alexe Barre-Bouleta, který vstřelil do odkryté branky svůj první gól v NHL.

Prodloužení rozhodl po deseti vteřinách Viktor Hedman.

Palát byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a bodoval popáté za sebou (2+5). Rodák z Frýdku má na kontě 42 bodů (14+28) a vystřídal v čele produktivity českých hráčů Davida Pastrňáka (18+23), který v neděli podlehl s Bostonem v Pittsburghu 0:1.

Jakub Voráček přispěl dvěma přihrávkami v předposlední minutě k obratu Philadelphie v utkání s New Jersey z 1:3 na konečných 4:3 po nájezdech. Za poražené jednou skóroval Pavel Zacha, který se ale neprosadil v rozstřelu.

Zacha zvýšil trefou z předbrankového prostoru vedení New Jersey v padesáté minutě na 3:1. Claude Giroux ale při hře bez brankáře snížil a o 22 vteřin později i vyrovnal. U obou golů si připsal druhou asistenci Voráček.

Dramatický průběh měl i rozstřel. Philadelphia vedla už 2:0, ale hosté vyrovnali a v páté sérii mohl rozhodnout Zacha, jenže neuspěl se střelou mezi betony. V šestém kole zajistil Flyers bonusový bod Kevin Hayes.

Filip Chytil podpořil jednou přihrávkou výhru New Yorku Rangers 6:3 nad Buffalem. Hlavním strůjcem vítězství byl Mika Zibanejad, který zkompletoval ve 23. minutě hattrick gólem na 4:1. Švédský útočník vstřelil od poloviny března tři branky v zápase už potřetí. Chytil byl součástí souhry u gólu na 2:1, který dal Kaapo Kakko, s dvěma zásahy další hrdina domácích.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Columbus 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 12. Palát, 27. Joseph (Palát), 42. Barre-Boulet (Palát), 61. Hedman – 20. a 41. Robinson, 18. Grigorenko. Střely na branku: 34:22. Diváci: 4200 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Barre-Boulet, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

Philadelphia – New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)

Branky: 59. a 59. Giroux (na obě Voráček), 12. Couturier, rozhodující sam. nájezd K. Hayes – 5. McLeod, 28. Wood, 50. Zacha. Střely na branku: 36:32. Diváci: 3651 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. J. van Riemsdyk (oba Philadelphia), 3. Wood (New Jersey).

Pittsburgh – Boston 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 45. Guentzel. Střely na branku: 29:30. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Jarry (oba Pittsburgh), 3. Swayman (Boston).

NY Rangers – Buffalo 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Branky: 5., 18. a 23. Zibanejad, 13. a 48. Kakko (na první Chytil), 60. Rooney – 7. Skinner, 35. Olofsson, 51. S. Reinhart. Střely na branku: 29:34. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Fox, 3. Kakko (všichni NY Rangers).