Sociální sítě

Ostatní sporty

Novák a Beranová byli devátí v lyžařském sprintu v Ulricehamnu


Běžci na lyžích Michal Novák a Tereza Beranová byli devátí ve sprintu volnou technikou v Ulricehamnu. Beranová si zajela maximum ve Světovém poháru, Novák ho vyrovnal. Zvítězili domácí Švédové Oskar Svensson a Maja Dahlqvistová.

Novák se blýskl v dopolední kvalifikaci šestým časem a stejně jako Beranová postoupil ze čtvrtfinále ze čtvrtého místa na čas. Oba pak ve svém semifinále obsadili pátou pozici, Novák po kolizi v posledním stoupání s domácím Marcusem Gratem, jenž byl za trest přeřazen na poslední dvanácté místo ze všech semifinalistů.

Čtyřiadvacetiletý Novák devátým místem zopakoval svůj nejlepší výsledek v SP, který zajel na Nový rok v zahajovacím sprintu na Tour de Ski ve Val Müstair. O dva roky mladší Beranová se do elitní desítky prosadila poprvé v kariéře.

Na body dnes dosáhly po postupu z kvalifikace i 17. Kateřina Janatová a 27. Petra Hynčicová. Do vyřazovacích jízd nepostoupili těsně Jan Pechoušek a také Tomáš Kalivoda, Luděk Šeller a Zuzana Holíková.

Svesson si dojel pro první vítězství v kariéře před Rusem Glebem Retivychem a Italem Federicem Pellegrinem. Dahlqvistová vyhrála po 11 pódiových umístěních poprvé v kariéře, na stupně vítězů ji dnes doprovodily krajanka Johanna Hagströmová a vedoucí žena SP Jessica Digginsová z USA. Její mužský protějšek Alexandr Bolšunov z Ruska závody ve Švédsku vynechal.

V neděli se v Ulricehamnu jede sprint dvojic.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty