Sociální sítě

Hokej

Nová sezona NHL odstartovala. Šampioni i díky Palátově trefě natáhli rekordní sérii

Český hokejový útočník Ondřej Palát vstřelil první branku Tampy Bay v nové sezoně NHL a pomohl obhájcům Stanleyova poháru ke středečnímu vítězství nad Chicagem 5:1. Hráči Lightning uspěli v úvodním duelu ročníku posedmé v řadě a drží tak nejdelší aktivní sérii v lize.

Palát se prosadil v 11. minutě, když se po střele švédského obránce Victora Hedmana nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a šikovně zasunul puk za záda brankáře Malcoma Subbana. Třemi kanadskými body za gól a dvě asistence se na výhře floridského celku podílel kapitán Steven Stamkos. Obránce Lightning Jan Rutta ani útočníci Chicaga Dominik Kubalík a David Kämpf v utkání nebodovali.

První pensylvánské derby ročníku mezi Philadelphií a Pittsburghem ovládli hlavně díky povedené třetí části hráči Flyers. Čtyři body za jednu branku a tři přihrávky si v zápase připsal dvacetiletý americký útočník Joel Farabee. Jediný Čech v utkání Jakub Voráček se bodově neprosadil.

V úvodním duelu Severní divize, kterou tvoří jen kanadské celky, zvítězilo Toronto nad Montrealem 5:4 v prodloužení. O sedm kanadských bodů se postarala druhá útočná formace Maple Leafs ve složení William Nylander (2+1), John Tavares (1+2) a Jimmy Vesey (1+0).