Sociální sítě

Hokej

Neuvěřitelné Pastrňákovo selhání. A to se stane vašemu nejlepšímu hráči, vzdychl kouč


Tohle přece musí být gól. Zcela opuštěná brána a u puku kousek od ní David Pastrňák, vyhlášený kanonýr. Jenže český útočník Bostonu vyloženou příležitost k úžasu celé NHL neproměnil…

Podívejte se na klíčové momenty zápasu (NY Islanders – Boston Bruins 4:1, v sérii 2:2) | Video: Associated Press

Bruins hráli čtvrtý zápas 2. kola play-off s Islanders. Za bezbrankového stavu dostal Pastrňák přihrávku do skvělé pozice. 

Havířovský rodák, který v úvodním utkání série nasázel soupeři hattrick, nebyl nikým atakován a měl dost času přesně zamířit do prázdné branky, ale obrovskou šanci střelou v pokleku a bez přípravy zahodil.

Puk narazil do tyčky, gólman soupeře ho pak ukryl pod lapačku a nešťastný Pastrňák hlavu do rukavic.

Sociální sítě vzápětí zalila vlna udivených komentářů. Jak tohle mohl minout? shodli se jejich pisatelé.

Nevěřil ani kouč Bostonu Bruce Cassidy. „Když se něco takového stane vašemu nejlepšímu hráči, tušíte, že vás čeká těžký večer. Napadne vás, že odrazy pravděpodobně nebudou na vaší straně a musíte si je vydřít,“ povzdechl si.

Jeho svěřenci se ale přesto do vedení dostali a Pastrňák trochu odčinil své selhání. Ve 24. minutě stál u zrodu prvního gólu zápasu, po jeho zblokované střele vznikl před brankou závar a Krejčí z pravé strany z dorážky svou premiérovou trefou v letošním play-off otevřel skóre.

Islanders si vzali ještě trenérskou výzvu kvůli bránění Brada Marchanda brankáři Semjonu Varlamovovi, ale gól platil. Pastrňák si tak připsal jedenáctý bod (5+6) v letošním play-off, Krejčí šestý (1+5).

Trefa Davida Krejčího:

Jenže vítězství nakonec slavil tým z New Yorku, po výhře 4:1 srovnal sérii na 2:2.

Hlavním strůjcem obratu byl Matthew Barzal, po jehož přihrávce zpoza branky vyrovnal zblízka Kyle Palmieri. Barzal poté v 54. minutě zápas rozhodl, když se k němu odrazila zblokovaná střela a pohotovou střelou z levého kruhu překonal Tuukku Raska. Zbývající dva góly dali při hře bez brankáře Casey Cizikas a Jean-Gabriel Pageau.

„Tento zápas byl nesmírně důležitý, protože jet do jejich haly za stavu 1:3 by bylo kritické,“ upozornil Barzal. „Je to týmová výhra, každý nějak přispěl. Někdo dal gól, jiný se srážel, další skvěle bránil. Každý udělal něco pozitivního pro tým, a proto jsme vyhráli,“ odmítal skromně pocty pro největší hvězdu utkání.

„Postrádal jsem dnes u hráčů větší touhu dostat puk do branky, moc jsme nestříleli, proto jsme prohráli,“ zlobil se kouč Bruins Cassidy.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej